Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Autobus kultury zasłużył na wyprawę do Warszawy

2019-10-27 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-25 15:09:01)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Ewa Mazgal

„Autobus kultury” odwiedzający przez ostatnie miesiące olsztyńskie osiedla zajedzie niedługo nie byle gdzie, bo aż na Zamek Królewski w Warszawie. Dlaczego?

Pracownicy MOK wpadli na pomysł, by ze starego autobusu uczynić mobilny dom kultury. W czasie wakacji podróżował on po całym Olsztynie. Co tydzień parkował na innym osiedlu.
— Chcieliśmy odwrócić role i nie zapraszać mieszkańców do nas, tylko pojechać do nich, żeby to oni stali się gospodarzami — tłumaczy Patrycja Bałabańska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu. — Wybraliśmy dzielnice oddalone od centrum i względem siebie, czasami pomijane w obiegu kultury. Jestem bardzo szczęśliwa, bo z oferty autobusu skorzystało ponad 2200 mieszkańców naszego miasta.

— Działania były rozmaite — wspomina Bałabańska. — Starałam się układać program w taki sposób, żeby każdego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były więc warsztaty fotograficzne, teatralne, tworzenie opowieści, malowanie w plenerze sztuki XX wieku w 9 odsłonach, warsztaty storytellingu, akademie muzyczne. Mieliśmy koncerty i kino retro w autobusie w razie niepogody.

Co ważne, „Autobus kultury” został dostrzeżony nie tylko w Olsztynie. To dlatego Patrycja Bałabańska opowie o nim w czasie ogólnopolskiej konferencji „Wolontariat w kulturze”, która odbędzie się za miesiąc w Warszawie. Już teraz wiemy, że w stolicy będzie chciała ona przekonać uczestników spotkania do tego, jak ważne są w takich akcjach osoby, które bezinteresownie gotowe są służyć swoim wsparciem. — To wolontariusze przez całe lato pracowali przy projekcie, swoim zaangażowaniem i kreatywnością wzbogacając inicjatywę MOK — zapewnia Patrycja Bałabańska.

dbp


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nina #2810552 | 213.184.*.* 28 paź 2019 07:54

  niech go parkują pod swoim budynkiem a nie zastawia pół parkingu i nie można osobówki postawić.to nie jest parking dla autobusów

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Rayman #2810481 | 81.190.*.* 27 paź 2019 20:40

  Tylko niech naprawią wycieki z silnika bo plama oleju jest do tej pory w Parku Kusocińskiego

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages