środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

"Łynostrada marzeń” – wyraź swoją opinię i podziel się oczekiwaniami

2019-10-26 08:00:00 (ost. akt: 2019-10-30 11:14:56)

Autor zdjęcia: Facebook Piotra Grzymowicza

Łynostrada budzi zainteresowanie, ale i… kontrowersje. Do końca roku zostanie oznakowana i zmieni swój bieg. To odpowiedź na uwagi olsztynian.

Zobacz także: Nie ukrywajcie Łynostrady Nie ukrywajcie Łynostrady Było już o tym, ale nic się nie zmieniło, więc wracam do tematu. I znowu pytam, dlaczego urzędnicy ukrywają przed mieszkańcami Olsztyna Łynostradę. A może...
Otwarta w sierpniu Łynostrada ma być wizytówką Olsztyna. Niestety większość użytkowników zauważyła niedociągnięcia. Powoli są one korygowane. Dzięki współpracy Mirosława Arczaka, Pawła Klonowskiego i Mariana Juraka z urzędnikami.

— Na szczęście znalazły się pieniądze w budżecie miasta, dzięki którym można usprawnić Łynostradę — opowiada Mirosław Arczak, olsztyński radny. — Trasa będzie przebiegała wzdłuż Łyny na odcinku przez Park Centralny i Park Podzamcze. Wcześniej była nieczytelna i nieintuicyjna. Przebiegała przez Śródmieście z dala od rzeki. Do końca roku pojawi się też jednolite oznakowanie na całej Łynostadzie — na odcinku miejskim i leśnym. Będą to tabliczki umieszczone na słupkach i na wszelkiego rodzaju już istniejących w przestrzeni obiektach. Pojawią się na wszystkich rozwidleniach i skrzyżowaniach, żeby trasa była czytelna i żeby nikt się nie zgubił.

Łynostrada to prawie autostrada.
Fot. Ada Romanowska
Łynostrada to prawie autostrada.

W sobotę (26 października) wyruszy przejazd badawczy pod hasłem „Łynostrada marzeń”. Każdy, kto weźmie w nim udział, będzie mógł wyrazić swoją opinię na temat trasy, ale również podzielić się oczekiwaniami wobec niej. Start o godz. 10.30 na ul. Kalinowskiego.

— Nie możemy zagwarantować, że realizacja postulatów nastąpi szybko, ale ich konkretne określenie jest niezbędne do prowadzenia rozmów i szukania sposobów na wykonanie — podkreśla Mirosław Arczak. — Warto mieć listę pomysłów gotowych do wykorzystania w razie pojawienia się szansy na zewnętrzne dotacje. Być może też nasze pomysły wejdą na przykład do kolejnych edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ada Romanowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. - #2835986 | 188.146.*.* 15 gru 2019 19:11

  Powinna dojść do Rusi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ozzy #2810953 | 5.173.*.* 28 paź 2019 22:30

  moja łynostrada marzeń prowadzi do las vegas tam bym chciał dopłynąć łyną

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Gosia #2810455 | 83.9.*.* 27 paź 2019 19:12

  Co najmniej połowa stalowych balustrad nadbrzeżnych to pieniądze zmarnowane bez sensu a gdzie indziej - tam gdzie one być powinny, to ochronnych balustrad nie ma. Ciekawe - głupota czy przekręt biznesowy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Obok łynostrady #2810372 | 176.52.*.* 27 paź 2019 15:23

  Płynie sobie zapomniana rzeka Łyna. Ta droga wodna, raj dla kajakow , jest calkowicie zapomniana w Olsztynie , a wystarczyloby tylko zrobic kilka miniprzystani z podjazdem gdzie mozna by zwodowac swoje pływadełko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. wok #2810234 | 94.254.*.* 27 paź 2019 08:21

   Łynostrada za kilkanaście milionów, a dziurawe chodniki nie mogą doczekać się remontów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (23)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages