Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Mam już jedno serce

2019-10-24 13:49:34 (ost. akt: 2019-10-24 13:55:05)
Serce z piernika wykonała dla doktor Danuty Kozłowskiej-Trusewicz jej studentka Marta

Serce z piernika wykonała dla doktor Danuty Kozłowskiej-Trusewicz jej studentka Marta

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Danuta Kozłowska-Trusewicz z Olsztyna jest liderką w rankingu Wielkie Serce. Jednak to nie ranking spędza jej sen z powiek, ale troska o zdrowie pacjentów. Bo to oni są dla niej najważniejsi.

Kiedy udaje się wreszcie dodzwonić do doktor Danuty Kozłowskiej-Trusewicz, okazuje się, że nie może z nami rozmawiać. Nic dziwnego: ma w gabinecie pacjenta i to on jest dla niej priorytetem. I tak jest od wielu lat, bo staż zawodowy pani doktor jest bardzo długi. Próbujemy umówić się jeszcze raz i tym razem także lekarka odmawia rozmowy.

— Muszę pacjenta wysłać do szpitala, wypisać skierowanie. I przede wszystkim namówić go na to, żeby do szpitala poszedł — tłumaczy i odkłada słuchawkę.

Obowiązkowość i odpowiedzialność to drugie imię lekarki.
— Najważniejsza w zawodzie lekarza jest wiedza, doświadczenie i zaufanie. Lekarz musi ufać, że pacjent wykonuje zalecania i prośby. Wtedy jest sukces — mówi kandydatka do prestiżowego tytułu Wielkie Serce.
Wieść o byciu liderem w naszym konkursie zaskoczyło panią doktor.

— Moim zdaniem wszyscy pracownicy medyczni mają wielki serca. I lekarze, i pielęgniarki, i fizjoterapeuci. Wszyscy, którzy pracują dla chorych są liderami. Jest bardzo wiele osób, które zasługują na wyróżnienie, na uznanie — podkreśla.
W swoim gabinecie, w szufladzie, pani doktor przechowuje już jedno serce... z piernika. Jest wyjątkowe, bo wykonała je specjalnie dla niej jedna ze studentek.
— Nie dość, że jest pięknie uformowane, to jeszcze wszystko wyraźnie widać. Każdą komorę czy aortę — uśmiecha się Danuta Kozłowska-Trusewicz.

Co wpłynęło na decyzję lekarki o tym, żeby studiować medycynę i służyć innym ludziom? — Nie było konkretnej przyczyny — odpowiada. — Nie wywodzę się też z rodziny o tradycji lekarskiej. To po prostu piękny zawód, który daje ogromną satysfakcję, jeśli oczywiście udaje się komuś pomóc. Niestety, nie zawsze są możliwości, czasami choroba jest silniejsza.

Danuta Kozłowska-Trusewicz jest internistą w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej OL-MED w Olsztynie. — Pani doktor to osoba o wielkim sercu — czytamy w liście od naszej czytelniczki, który trafił do naszej redakcji. — Zawsze bez pośpiechu i w wielkim skupieniu wysłucha pacjenta. Jest cierpliwa, odpowiada wyczerpująco na każde pytanie pacjenta. Przeprowadza regularne badania. Stawia zawsze trafne diagnozy, a co najważniejsze, skutecznie wyleczy.
Nasza czytelniczka podkreśla, że leczy się u doktor Danuty Kozłowskiej-Trusewicz już 30 lat. — I jestem z tego bardzo zadowolona — mówi. — Wychodząc z gabinetu czuję się spełniona, zadowolona, a to bardzo sprzyja zdrowiu.

Aleksandra Tchórzewska

Zapraszamy do głosowania:
Danuta Kozłowska-Trusewicz, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej OL - MED, Olsztyn
SMS o treści go.lk.3 na numer 72051 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)
Wystartowała nasza akcja Wielkie Serce. Nasi czytelnicy wybiorą w niej lekarzy i placówki służby zdrowia, które cenią i którym ufają.

Patronat nad Wielkim Sercem objęli:
Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski
Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego
Andrzej Zakrzewski, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres:
wydawca@gazetaolsztynska.pl


Regulamin dostępny tutaj.


RANKINGI:

Wielkie Serce: Pielęgniarka/położna (ranking regionalny)Wielkie Serce: Lekarz (ranking regionalny)Wielkie Serce: Przyjazny Szpital (ranking regionalny)RANKINGI OLSZTYN I POWIAT OLSZTYŃSKI:

Wielkie Serce: Pielęgniarka/położnaWielkie Serce: LekarzWielkie Serce: Przyjazna Przychodnia/gabinet:Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages