Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Mały pacjent nic nie powie

2019-10-23 11:28:04 (ost. akt: 2019-10-23 11:30:24)
Sławomir Ogórek

Sławomir Ogórek

Autor zdjęcia: Mat. szpitala

Tytuł Wielkie Serce to powód do dumy. Już sama nominacja jest radością dla naszych kandydatów. Bo to oznacza, że ktoś docenia ich codzienny trud wkładany w wykonywanie zawodu. Do grona nominowanych dołączył lekarz Sławomir Ogórek z Olsztyna.

Mam do tego lekarza zaufanie – pisze w e-mailu do naszej redakcji jedna z naszych czytelniczek. — Doktor Sławomir Ogórek opiekuje się moimi dziećmi. I nigdy się na nim nie zawiodłam.

Ten krótki, ale wzruszający e-mail nie mógł przez nas zostać przeoczony. Dlatego dziś prezentujemy kolejną kandydaturę lekarza do plebiscytu Wielkie Serce.

Doktor Sławomir Ogórek to specjalista medycyny rodzinnej i pediatra pracujący w Poradni Medycyny Rodzinnej przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. W zawodzie jest już 36 lat. Uczył się fachu na południu Polski, w Katowicach. — Powołanie do bycia pediatrą poczułem na studiach — opowiada w rozmowie z nami. — Fascynowała mnie diagnostyka. Bo mały pacjent nic nie powie. W tamtych czasach najważniejsza była obserwacja i rozmowa z rodzicem. Poza tym lubię dzieci. Poza moim 7-letnim wnukiem świata nie widzę.
Początki kariery zawodowej naszego kandydata do tytułu Wielkie Serce nie były łatwe. — Lekarz wtedy niewiele zarabiał — opowiada. — Ale nikt mnie nie odwodził od tego pomysłu, żeby studiować medycynę. Miałem wsparcie najbliższych.

Ojciec doktora był felczerem, a mama — pielęgniarką oddziałową. Od małego chłonął świat medyczny. Był częstym gościem w szpitalu, w którym pracowała jego mama.

Nasz kandydat opowiada, że w tamtych czasach modne były kierunki techniczne. On jednak nie widział siebie na politechnice. — Pierwszy wybór to była biologia — opowiada. — Ale jakie po niej perspektywy? Nie chciałem zostać na uczelni.

Początki były zaskakujące. — Pierwszego dnia pracy zostałem oddelegowany do ośrodka zdrowia, bo musiałem zastąpić nieobecnego lekarza. Przyjmowałem pacjentów z podręcznikiem praktyki ogólnej na kolanach — opowiada. — Nie miałem żadnego doświadczenia zawodowego. W dzisiejszych czasach byłoby to nie do pomyślenia. A ja wtedy miałem zawodową szkołę życia.

Dziś nasz kandydat do tytułu Wielkie Serce cieszy się zaufaniem małych pacjentów i ich rodziców.

Aleksandra Tchórzewska

Sławomir Ogórek, specjalista medycyny rodzinnej i pediatra z Poradni Medycyny Rodzinnej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie
SMS o treści go.lk.8 na numer 72051 (koszt 2,46 zł z VAT za SMS
)

Wielkie Serce: LekarzPolub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages