środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Protest przeciw zakazowi edukacji seksualnej

2019-10-16 18:53:45 (ost. akt: 2019-10-17 10:09:54)

Autor zdjęcia: ŁCP

Manifestację w obronie prawa dzieci do edukacji seksualnej zorganizowała pod Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie Lewica Razem. Sejm RP proceduje teraz projekt ustawy przewidującej kary więzienia za uświadamianie dzieci w sprawach seksu.

— Nie wyobrażam sobie możliwości wprowadzenia takiego prawa w XXI wieku. Rzetelna edukacja seksualna oparta o doniesienia naukowe musi być obecna w naszym życiu — stwierdziła rzecznik prasowy okręgu warmińsko-mazurskiego partii Lewica Razem Małgorzata Matuszewska-Boruc.— Jestem pedagogiem i zgłaszają się do mnie młode matki wychowujące dzieci z trudnych środowisk. Te matki chcą wiedzieć, jak uświadamiać swoich wychowanków w sprawach seksu. Tylko wtedy dzieci będą wiedziały, jakie mają prawa i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. A tu mają być karani i pedagodzy, i edukatorzy seksualni, i być może jeszcze ginekolodzy przepisujący środki antykoncepcyjne.

Posłanka Marcelina Zawisza zauważyła, że PiS wciąż „mówi o wstawaniu narodu z kolan”, ale jednocześnie „leży plackiem przed Kościołem i robi wszystko to, co Kościół chce”. A teraz „chcą zakazać naszym dzieciom (…) dowiadywania się tego, ze seks musi być za zgodą, że mamy prawo powiedzieć „nie”, że nasze dzieci muszą wiedzieć, że nikt nie ma prawa ich dotykać. Nie pozwolimy im na wprowadzenie w Polsce państwa wyznaniowego”.

— Wciąż musimy walczyć o swoje prawa na ulicy — dodała nowo wybrana posłanka Lewicy Razem Monika Falej. — Konstytucja mówi, że wszyscy mamy prawo do edukacji. Nasze dzieci muszą mieć prawo uczyć się tego, czego potrzebują. Czyli znowu jest łamana konstytucja.

— Przyszłyśmy tutaj w słusznej sprawie. Edukacji nie wolno zabraniać — powiedziały olsztyńskie studentki: Kasia i Ewelina.

łcp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (90) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tak #2806423 | 185.220.*.* 18 paź 2019 19:38

  Aż strach to czyać, pani posłance Marcelinie nawet się nie chciało projektu ustawy przeczytać ..ale głos zabiera. A co do owych "seksedukatorów" to oni nawet się nie kryją .W "Wyborczej" był artykuł gdzie pani edukatorka opowiadała o swoich pasjach w tym o zamiłowaniu do zbliżeń z wieloma mężczyznami (....) dalej sobie darujmy bo niektóre szczegóły mogą kogoś szokować. Stąd trzeba mieć świadmość kto zabiera sie do seksdeukacji. I eszcze jedno -ogromne pieniądze, już bowiem samaorządy PO/Lewica np w Warszawie obiecały ekstra pobory dla sekedukaotrów, oczywiście tych "właściwego" rodzaju.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ciekawe #2806106 | 89.228.*.* 18 paź 2019 10:03

  Ciekawe z tą edukacją seksualną jak to jest że na zachodzie europy gdzie taka oświecona i intensywna ta edukacja niby a jak wynika ze statystyk w tych krajach jest znacznie więcej niechcianych ciąż wśród nastolatek niż w Polsce ? Coś chyba to nie najlepsza ocena tej edukacji w tym najbardziej ekstremalnym wydaniu jakiego domagają się naśladowcy tych metod w Polsce.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Nie dla tęczowych zboków #2806038 | 5.173.*.* 18 paź 2019 07:53

  Seksualizacja dzieci z "pomocą" wytycznych WHO dokument "WHO Regional Office for Europe 4nd BZgA: enjoyment and pleasure when touching one’s own body; early childhood masturbation, gender roles, different family relationships, different bodies and different sexes. Należy jeszcze dodać, że takie "lekcje" zapewne prowadziliby tęczowi zboczeńcy

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. quber #2806037 | 95.160.*.* 18 paź 2019 07:51

  Tęczowi zboczeńcy w natarciu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. LOV LGBT #2805851 | 91.160.*.* 17 paź 2019 19:45

  Minusujcie

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (90)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages