Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Sprawdziliśmy to dla was: Czy tutaj trzeba płacić?

2019-10-12 11:55:00 (ost. akt: 2019-10-12 09:01:10)
Parking Żołnierska

Parking Żołnierska

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W miejscu obecnych sklepów i parkingu przy ul. Żołnierskiej naprzeciwko szpitala wojewódzkiego i sanepidu niedługo ma stanąć blok. Zniknęły pawilony, a parking pozostał...

„Jak poinformowała spółdzielnia od 01.10.2019 wszystkie umowy dzierżawy zostały anulowane i wszyscy mieli się wyprowadzić. Zrobiła to kwiaciarnia, piekarnia, sklep Lamar, także wszyscy oprócz pana z parkingu, który do tej pory chodzi i wystawia mandaty” — pisze w wiadomości do nas pan Krzysztof. I dalej: „Jeżeli umowa została rozwiązana z dzierżawcą parkingu, to robi to nielegalnie, a mieszkańcy, którzy mogliby tam zaparkować przed rozpoczęciem budowy, nie mogą tego zrobić bez opłaty”.

Użytkownikiem wieczystym terenu, na którym stoją pawilony i znajduje się parking, jest SM „Pojezierze”, która w tym roku otrzymała od miasta pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego z funkcją usługową na parterze i garażem podziemnym. Ze względu na tę inwestycję, sprzedawcy i usługodawcy musieli opuścić lokale.

Dlaczego jednak cały czas pobierane są opłaty za postój na placu parkingowym?

Bo — jak się okazuje — operator parkingu wypowiedzenia na razie nie dostał.
— Zwolnienie parkingu wymaga jedynie demontażu parkometru. Umowa na dzierżawę parkingu przewiduje jeden dzień wypowiedzenia. Zaprzestanie działalności w pawilonach wymagało kilku dni — wyjaśnia Roman Chodor z „Pojezierza”.
Kuch

Fot. Zbigniew Woźniak


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages