Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Ponad 200 wykroczeń w zaledwie trzy dni. Wyniki kontroli strażników leśnych z Olsztyna [ZDJĘCIA]

2019-10-10 08:40:53 (ost. akt: 2019-10-10 14:50:15)

Autor zdjęcia: RDLP Olsztyn

Straż Leśna z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie w trakcie prowadzenia działań kontrolnych odnotowała ponad 200 wykroczeń w zaledwie trzy dni. Celem prowadzonych w dniach była przede wszystkim kontrola legalności pozyskania i zasad certyfikacji, zgodność przewożonego surowca z dokumentami źródłowymi oraz ustalenie pochodzenia surowca drzewnego u podmiotów zajmujących się jego obrotem i przetwarzaniem.

Zobacz także: Sezon grzybowy w pełni. Jak nie zgubić się w lesie? Sezon grzybowy w pełni. Jak nie zgubić się w lesie? Trwa sezon grzybowy i w związku z tym wiele osób odwiedza lasy w naszym regionie. Zdarza się, że jest on pułapką z której ciężko się wydostać. Bardzo często...
Zobacz także: Chciał ukraść drewno z lasu. Bus był załadowany po brzegi Chciał ukraść drewno z lasu. Bus był załadowany po brzegi Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Olsztyn podczas rutynowego patrolu Leśnictwa Graszk zauważyli busa zaparkowanego na leśnej drodze. Kiedy podeszli bliżej,...
Przy wsparciu funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i Państwowej Straży Rybackiej skontrolowano między innymi 166 pojazdów z drewnem, legalność obrotu surowcem drzewnym w 47 podmiotach gospodarczych i wylegitymowano 225 osób przebywających na terenach leśnych. W trakcie kontroli ujawniono 207 wykroczenia.

W jednym przypadku policjanci z Działdowa zatrzymali dowód rejestracyjny kierowcy niesprawnego pojazdu, a kierowca został ukarany mandatem karnym za niedopuszczalne wycieki oleju z silnika.

Niestety, większość wykroczeń popełnili grzybiarze niestosujący się do przepisów zabraniających wjazdu autami do lasu i parkowania w miejscach do tego niedozwolonych.

W 44 przypadkach sprawców wykroczeń ukarano mandatami. W jednym przypadku interwencja Straży Leśnej pomogła zagubionej w głuszy czteroosobowej rodzinie z Ostródy wrócić z grzybobrania.
Podczas kończącej się służby, po godzinie 18-stej, zatrzymali nas w lesie ludzie. Zdenerwowani tłumaczyli, że dzwonili na numer alarmowy, jednak nie byli w stanie wskazać gdzie się znajdują — powiedział Piotr Karwowski strażnik leśny z Nadleśnictwa Stare Jabłonki. — Pomogliśmy im dotrzeć do zaparkowanego 4 kilometry dalej, w Starych Jabłonkach, pojazdu — dodał.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie przypomina, że w przypadkach, gdy ktoś zgubi w lesie, by oszczędzić sobie czasu, można zadzwonić do najbliższego nadleśnictwa lub Straży Leśnej, stanowi to dodatkową szansę na pomoc.

Fot. RDLP Olsztyn

Fot. RDLP Olsztyn

Źródło: RDLP Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pusia #2802994 | 188.147.*.* 11 paź 2019 12:50

  Jak zwykle opresyjna formacja LP tzw straż leśna skupiła się na pozyskaniu kasy z mandatów za parkowanie przy lesie ale już w ich pasie cymbalistyczny przepis zakazu wjazdu rodem z postkomunyn farsa Barei czym to się ci strażnicy chwalą!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Driven #2802620 | 83.6.*.* 10 paź 2019 16:13

  Zakaz wjazdu do lasu rozumiem, ale zakaz zaparkowania 5 metrów od drogi asfaltowej, to także wedle przepisów wjazd do lasu. Dla mnie idiotyzm. Czy zjechanie z szosy i zaparkowanie samochodu tuż obok jest wjechaniem do lasu? Według ustawodawcy tak! A strażnicy zamiast ścigać tych, co rzeczywiście niszczą las, na przykład urządzając tam sobie wyścigi, wolą pojeździć sobie szosą i wypatrywać aut grzybiarzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (29) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. czyli leśniczy wystawia kwity na .... #2802603 | 37.8.*.* 10 paź 2019 15:18

  i "nie widzi" że brane jest co innego? To kogo oni ściagją?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Turbo #2802592 | 46.170.*.* 10 paź 2019 14:57

  prywatne lasy państwowe. jedziesz na grzyby ale auta w lesie nie możesz zostawić bo nie możesz i chłuj. nie bo nie. bo jest zakaz. a czemu jest zakaz? bo jest. bo ustawa z 1994 roku o tym mówi. idiotyzm

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages