Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Rozpoczął się proces obywatela Indii oskarżonego o podwójne zabójstwo

2019-10-09 16:30:13 (ost. akt: 2019-10-09 16:40:55)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Jacoba K. oskarżonego o zabójstwo dwóch osób i usiłowanie zabójstwa trzeciej osoby.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ w dniu 24 czerwca 2019 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Jacobowi K. (obywatelowi Indii) oskarżonemu o zabójstwo Haithama E. (obywatela Egiptu) i Venkatesha P. (obywatela Indii) oraz usiłowanie zabójstwa Arunkumara T. (obywatela Indii) w dniu 23 grudnia 2018 r. w jednym z gospodarstw agroturystycznych położonych na terenie gminy Olsztynek. Przy czym prokurator przyjął, że oskarżony w czasie popełnienia tych czynów miał ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do rozpoznania ich znaczenia oraz pokierowania swoim postępowaniem.

Zobacz także: Tragedia pod Olsztynem. Nie żyją dwie osoby ranione nożem [AKTUALIZACJA] Tragedia pod Olsztynem. Nie żyją dwie osoby ranione nożem [AKTUALIZACJA] Do zdarzenia doszło w niedzielę (23.12) przed godz. 10 na terenie jednego z gospodarstw agroturystycznych w gminie Olsztynek.
Według ustaleń prokuratora Jacob K. pod koniec 2018 r. uzyskał kontakt do agencji pośrednictwa pracy w Warszawie, która zaproponowała mu zatrudnienie w jednej z firm w Olsztynku, wraz z grupą obcokrajowców pochodzących głównie z Indii. Agencja zakwaterowała obcokrajowców w gospodarstwie agroturystycznym w pobliżu Olsztynka. Jacob K. w dniu 11 grudnia 2018 r. rozpoczął pracę w Olsztynku. Jednak po zaledwie kilku dniach został zwolniony z pracy, ale mimo to nadal przebywał w miejscu zakwaterowania. Tymczasem pomiędzy Jacobem K. a współlokatorami narastał konflikt. 22 grudnia 2019 r. Haitham E., pełniący z ramienia warszawskiej agencji pośrednictwa pracy funkcję nieformalnego „brygadzisty”, poinformował agencję o problemach z Jacobem K., po czym otrzymał od jej pracownika polecenie, aby następnego dnia umieścić go w autobusie do Warszawy.

Zobacz także: Tragedia pod Olsztynem: Zarzut podwójnego zabójstwa i areszt dla obywatela Indii Tragedia pod Olsztynem: Zarzut podwójnego zabójstwa i areszt dla obywatela Indii Na trzy miesiące aresztowany został 28-letni obywatel Indii podejrzany o zabójstwo dwóch osób i zranienie jednej osoby nożem. Do tragedii doszło w niedzielę...
— W dniu 23 grudnia 2018 r. około godz. 9 Jacob K. przebywał w pokoju wraz z Haithamem E. oraz Arunkumarem T. i Venkateshim P. Zgodnie z ustaleniami prokuratora pomiędzy Jacobem K. a Haithamem E. doszło do kłótni. W pewnym momencie podejrzany zaatakował Haithama E., uderzając go z dużą siłą nożem w klatkę piersiową i powodując jego śmierć. Następnie Jacob K. co najmniej czterokrotnie uderzył Venkatesha P. nożem, mierząc w klatkę piersiową i powodując również jego zgon. Arunkumar T., widząc przebieg zdarzenia, próbował uciec. Jacob K. zastąpił mu drogę i uderzył go nożem, ale pokrzywdzony skutecznie osłonił się ręką. Arunkumar T. otrzymał jeszcze co najmniej trzy ciosy nożem. Jednak ostatecznie uciekł i znalazł bezpieczne schronienie — informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Jacob K. jeszcze w tym samym dniu został zatrzymany, a w kolejnym dniu sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Proces Jacoba K. rozpoczął się 9 października 2019 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Jacob K. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. — Dodam, że pewną komplikacją w sprawnym przeprowadzaniu czynności procesowych jest brak znajomości przez oskarżonego jakiegokolwiek języka europejskiego. Dlatego sąd zapewnił oskarżonemu cudzoziemcowi dwóch tłumaczy — z języka malajalam (język ojczysty oskarżonego i zarazem jedyny, którym się posługuje) na język angielski oraz z języka angielskiego na język polski — dodaje Olgierd Dąbrowski-Żegalski.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kolumb #2802564 | 188.146.*.* 10 paź 2019 13:13

  dzikus zawsze bd dzikusem tak się zachowują indianie od wieków

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Głupia andżelika #2802432 | 82.160.*.* 10 paź 2019 09:36

  Ja się zapytuje po co czytelnikom ta informacja, czy ona nas buduje, stanowi jakąś wartość, może od razu napiszmy o działaniu zawiasów w szawce oraz dobroczynnej włościwości towatu?????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????? ????????????????????????????????

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. sss #2802428 | 77.253.*.* 10 paź 2019 09:32

  zaczyna się podobnie jak w niemczech. Jak zabójca jest z obcej nam kultury to zaraz pojawia się wzmianka o jego niepoczytalności... zero tolerancji dla morderców!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ? #2802411 | 185.138.*.* 10 paź 2019 09:10

  A ciekawe w jaki sposób ustalono to: "Przy czym prokurator przyjął, że oskarżony w czasie popełnienia tych czynów miał ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do rozpoznania ich znaczenia oraz pokierowania swoim postępowaniem."? Czu to, że w "kulturze" w której został wychowany jest czymś całkowicie "normalnym" zarzynanie w imię "urażonego honoru" zostanie uznany za niepoczytalnego bo nie rozumie, że prawo białych ludzi zabrania takich praktyk?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. niki #2802395 | 213.184.*.* 10 paź 2019 08:36

  proszę mi powiedzieć na czyj koszt będzie siedział ten bandzior czy znowu polski podatnik będzie łożył na utrzymanie takiego indywidum

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages