Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Bronisław Komorowski z wizytą w Olsztynie. Były prezydent poparł opozycję [ZDJĘCIA]

2019-10-08 16:03:02 (ost. akt: 2019-10-08 16:15:19)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Były prezydent RP Bronisław Komorowski udzielił swego poparcia kandydatom Koalicji Obywatelskiej z Warmii i Mazur startującym w wyborach do Sejmu i Senatu. — Mam nadzieję, że moje poparcie nie zaszkodzi — zażartował były prezydent Polski.

W Olsztynie gościł we wtorek Bronisław Komorowski. Były prezydent Polski na spotkaniu w bibliotece na Starym Mieście wsparł kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych, którzy startują w Olsztynie.

— Chcę poprzeć kandydatów do Sejmu i do Senatu z listy KO w Olsztynie — powiedział Bronisław Komorowski. — Robię to z głębokim przekonaniem także na rzecz mojego druha serdecznego Jarka Słomy, jak i na rzecz obecnych posłów, osób, które zdecydowały się kandydować tutaj w tych bardzo ważnych dla Polski wyborach.

— Dzisiaj decyduje się przyszłość Polski, także przyszłość Olsztyna, Warmii i Mazur, całego tego pięknego regionu — podkreślił były prezydent. — I jestem przekonany, że właśnie propozycja listy KO, która składa się głównie z ludzi zaangażowanych nie tylko po jednej słusznej stronie w czasach walki z komunizmem, ale także z walki o zagospodarowanie polskiej wolności. Mamy na myśli zaangażowanie i w ruch samorządowy, zaangażowanie w budowę polskiej demokracji, ale również zaangażowanie w budowę wolnego rynku, który przyniósł Polsce sukces gospodarczy, który trwa do dziś.

— To jest także zaangażowanie w budowanie Polski mającej dobre relacje z sąsiadami pomimo trudnej historii. A to dotyczy w takim samym stopniu sąsiadów na zachodzie, jak i na wschodzie — dodał Bronisław Komorowski.

Prezydent wyraził nadzieję, że w przyszłości mały ruch graniczny z obwodem kaliningradzkim zostanie przywrócony.

— Z korzyścią dla całego regionu, ale z korzyścią także dla szans na eksport polskiego zaangażowania demokratycznego, obywatelskiego poprzez granicę — mówił.

Prezydent nazwał absolutną głupotą likwidacje małego ruchu granicznego, bo poprzez tego rodzaju działania blokuje się możliwość także przyspieszania procesu dojrzewania politycznego ku demokracji u naszego wschodniego, w tym przypadku, północnego sąsiada.

Komentując słowa Lecha Wałęsy o zwolnienie go z publicznie danego słowa, że będzie głosował na PO, bo chce wesprzeć Kosiniaka-Kamysza, odparł: — Rozumiem, że pan prezydent przenosi się do Krakowa, bo o ile wiem Kosiniak-Kamysz kandyduje w Krakowie. Ja jestem zameldowany w Warszawie i tam będę głosował. Jestem też konsekwentny w swoich deklaracjach. Popieram KO.
Czy słowa Lecha Wałęsy może zaszkodzić KO? — Każdy musi to sam ocenić — powiedział Bronisław Komorowski. — Mam nadzieję, że moje poparcie nie zaszkodzi — zażartował.

Odnosząc się do sondaży, które sprzyjają dziś PiS, Bronisław Komorowski powiedział: — Najważniejszym sondażem są same wybory. I radziłbym PiS nie dzielić skóry na niedźwiedziu, bo taka nadmierna pewność siebie zawsze graniczy z arogancją. A za to raczej wyborcy karzą, a nie nagradzają. Z sondaży w moim przekonaniu wynika jedno, że szanse są absolutnie wyrównane, jeśliby zsumować głosy oddane na opozycję i głosy oddane na koalicję rządzącą, to te wyniki są do siebie bardzo zbliżone. I warto o tym pamiętać.


Czy poparcie Bronisław Komorowskiego pomoże kandydatom KO?

— Mam taką nadzieję — podkreślił obecny na spotkaniu lider olsztyńskiej listy KO do Sejmu Janusz Cichoń. — To człowiek, który stoi po stronie polskiej wolności, ikona, powszechnie lubiany, szanowany. Jego poparcie na pewno nam nie zaszkodzi.

Skąd ta nagła decyzja Lecha Wałęsy, że chce jednak poprzeć Kosiniaka Kamysza? — To jest wynik analizy tego, co się dzieje, jeśli chodzi o sondaże, z których wynika, że PSL Koalicja Polska może nie wejść do parlamentu, a to przysporzy korzyści tylko PiS — ocenił poseł Cichoń. — I to jest próba podsterowania wyborcami, że warto też głosować na PSL.

Andrzej Mielnicki


Bronisław Komorowski wybory

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. EWA #2801848 | 83.9.*.* 9 paź 2019 08:56

  Szkoda, że P. Komorowski nie przyjechał na osiedle Oficerska/Fałata, żeby ocenić stosunek "demokratów" do oczekiwań mieszkańców. Zresztą całe Zatorze odczuwa skutki działań panujących władz, które postanowiły zniszczyć i zakorkować dzielnicę, której nie dotyczą "dobrodziejstwa" unijnych dotacji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sekator #2801832 | 83.31.*.* 9 paź 2019 08:29

  Dziwię się Kopernikowi, że nie huknął w czerep, zwojem z lewej ręki!....

  Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Stefan #2801824 | 188.125.*.* 9 paź 2019 08:13

  Pan prezydent myśliwy. Dziękujemy za odwiedziny. To wy nam zafundowaliście PIS.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Zybi #2801790 | 37.8.*.* 9 paź 2019 07:12

  Szogun w Olsztynie wow!

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. skromny #2801775 | 89.228.*.* 9 paź 2019 06:32

  ten komorowski hehe

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (10)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages