środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Olsztyńska dermatologia na medal

2019-09-23 10:51:23 (ost. akt: 2019-09-23 10:56:39)

Autor zdjęcia: Arch. szpitala

W Olsztynie odbyły się 5. Warmińsko-Mazurskie Interdyscyplinarne Spotkania z Dermatologią – Dermatozy "en plague".

— Było to niewątpliwie niezwykle znaczące wydarzenie dla środowiska medycznego, ponieważ było poświęcone wymianie poglądów na tematy z pogranicza różnych dyscyplin medycznych: dermatologii, onkologii dermatologicznej, alergologii, immunologii, patomorfologii, dermatologii estetycznej — mówi lek. med. Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

Dlaczego konferencja była wyjątkowa? Powodów było kilka.
— Obecni na niej byli wszyscy najważniejsi profesorowie z Polski, ale także goście zagraniczni z Brazylii i z Niemiec. Poświęcona była praktycznie dorobkowi naukowemu profesora Placka, ponieważ określenie dermatozy "en plaque" w języku polskim oznacza dermatozy plackowate — mówi dr hab. n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek, z-ca koordynatora Kliniki Dermatologii.

— Skończyłem 70 lat i wybieram się powoli na emeryturę. Ta konferencja była więc podsumowaniem mojego dorobku naukowego — dodaje prof. Waldemar Placek, kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej.

— To zasługa profesora Waldemara Placka, że w czasach kiedy wszystko jest łatwo zburzyć, porzucić idee, on potrafił zbudować w Olsztynie klinikę, która prężnie rozwija się i służy mieszkańcom województwa. Dzięki zaangażowaniu profesora do Olsztyna przyjeżdżają najwyższej klasy specjaliści, aby oddawać się naukowym debatom — podkreśla Jacek Zachariasz, z-ca dyrektora ds. administracyjno–eksploatacyjnych.

Tematami wiodącymi były infekcje w praktyce dermatologicznej, alergologia praktyczna dla dermatologów, łuszczyca, dermatopatologia dla lekarzy praktyków, dermatologia estetyczna, interdyscyplinarne problemy skórne w zakresie świądu u starszych osób, bielactwa, niewydolności żylnej kk dolnych i owrzodzeń oraz chorób narządów płciowych i chorób wenerycznych. Omówiony został także olsztyński wkład naukowy w dermatologię.

Milena Siemiątkowska

Fot. Arch. szpitala

Klinika Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie była organizatorem wydarzenia.

Fot. Arch. szpitala


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages