środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Zastrzyk gotówki dla powiatowych szpitali

2019-09-12 19:01:48 (ost. akt: 2019-09-12 19:08:22)
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście może liczyć na 130 tys. zł, a Szpital Powiatowy w Biskupcu ok. 900 tys. zł dodatkowych środków z dotacji budżetowej

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście może liczyć na 130 tys. zł, a Szpital Powiatowy w Biskupcu ok. 900 tys. zł dodatkowych środków z dotacji budżetowej

Autor zdjęcia: archiwum starostwa

Zarząd Powiatu spotkał się z Andrzejem Zakrzewskim, dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ, który przedstawił nową sytuację finansowania powiatowych placówek zdrowia.

Chodzi o dodatkowe środki z dotacji budżetowej, jakie w wysokości 15 mln zł trafią do szpitali I i II stopnia referencyjności województwa warmińsko – mazurskiego, czyli szpitali powiatowych. To pieniądze, które szpitale mogą przeznaczyć na podwyżki i na problemy, z którymi się borykają: regulację zobowiązań wobec pracowników, usługodawców. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście może liczyć na 130 tys. zł, a Szpital Powiatowy w Biskupcu ok. 900 tys. zł.

— To bardzo dobre wiadomości zarówno dla naszych placówek, jak i samorządu, bo dzięki tej dotacji powiat nie będzie musiał z własnego budżetu dofinansowywać bieżącej działalności szpitali, jak to się zdarza w wielu innych powiatach. Większość środków trafi do szpitali jeszcze we wrześniu, a reszta do końca grudnia. Jest jeszcze jeden plus, mianowicie jeśli okaże się, że ta dotacja zostanie właściwie wydatkowana, szpitale będą mogły liczyć na utrzymanie podobnego poziomu finansowania NFZ na przyszły rok. Cieszą mnie też słowa dyrektora Zakrzewskiego o wysokim poziomie usług w szpitalach w Dobrym Mieście i Biskupcu, a także o tym, że są dobrze prowadzone — mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Znając zaplecze techniczne powiatowych placówek oraz potrzeby chorych w regonie, szef wojewódzkiego NFZ wysunął propozycje kierunków rozwoju szpitali powiatu olsztyńskiego. Mówił także o zaletach ewentualnego nawiązania współpracy ze szpitalami z innych powiatów, co mogłoby pomóc rozwiązać problemy kadrowe, z którymi borykają się placówki w całym kraju.

źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tomek #2794896 | 5.173.*.* 23 wrz 2019 16:29

  lepiej na szpital niż Rydzykowi

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Masakra #2790017 | 188.147.*.* 12 wrz 2019 19:19

  Ciągle ładowanie w szpitale

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages