środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Pozew wobec sędziego z Olsztyna wpłynął do sądu

2019-09-10 11:57:11 (ost. akt: 2019-09-10 12:04:35)

Autor zdjęcia: Archiwum GO/PG

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął pozew wobec sędziego Macieja Nawackiego o ustalenie, czy pozostaje on w stosunku służbowym członka Krajowej Rady Sądownictwa.

Zobacz także: Czterech sędziów cofnęło poparcie dla sędziego z Olsztyna Czterech sędziów cofnęło poparcie dla sędziego z Olsztyna Kandydaturę sędziego Maciej Nawackiego na członka Krajowej Rady Sądownictwa musiało poprzeć co najmniej 25 sędziów. Sędzia zebrał 28 podpisów, ale jak...
Zdaniem Tomasza Błaszkiewicza, sędziego Sądu Rejonowego w Sulęcinie, kandydatura Macieja Nawackiego na członka KRS nie została prawidłowo zgłoszona, w związku z czym zgłoszenie to powinno być odrzucone.

W ocenie powoda zgłoszenie Macieja Nawackiego nie spełniało ustawowej przesłanki w zakresie wymaganej liczby podpisów.

Wskazano, że jeden z podpisów został złożony przez samego pozwanego, natomiast poparcie części sędziów zostało wycofane jeszcze przed zakończeniem procedury zgłaszania kandydatów, w wyniku czego liczba zgromadzonych przez pozwanego podpisów była mniejsza niż wymagana 25.

W pozwie w pierwszej kolejności została zawarta prośba o pilne rozpoznanie wniosku, o zabezpieczenie dowodu w postaci załącznika do zgłoszenia kandydatury Macieja Nawackiego na członka KRS, ujawniającego listę sędziów, którzy poparli jego kandydaturę.

Ponadto sędzia Tomasz Błaszkiewicz wskazał, że ma interes prawny w ustaleniu, że pozwany nie pozostaje w stosunku służbowym członka KRS.
Powód zgłosił swoją kandydaturę na wolne stanowisko w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Jego kandydatura będzie przedmiotem analizy dokonywanej przez KRS, której członkiem jest pozwany. W ocenie powoda istnieje realna obawa, że uchwała w przedmiocie jego kandydatury zostanie podjęta przez nieuprawnione do tego osoby, w rezultacie czego również nieważne byłoby ewentualne powołanie go na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wywalić #2853130 | 83.9.*.* 21 sty 2020 13:29

  wszelkie sądownicze łajno takie jak juszczyszyn i inne kodowskie bydło

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. woj #2828478 | 95.90.*.* 2 gru 2019 13:53

  PiSowski karierowicz, dyspozycyjny sędzia jak w PRL. Teraz wydaje wyroki we własnej sprawie - szczuje sędziego Juszczyszyna który wydał słuszny wyrok że my - obywatele - chcemy wiedzieć czy zebrał te 25 podpisów czy sam się podpisał

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. OLSZTYNIAK #2789692 | 88.156.*.* 12 wrz 2019 07:45

  PIS ROBCIE PORZADEK W SĄDACH

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. asesorsądowy #2789267 | 81.190.*.* 10 wrz 2019 23:49

   Szef KASTY- modelowy hochsztaplerek 00-Z Go wybroni a w razie czego MALINIAK-narciarz ułaskawi i będzie po kotlecie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Rena #2789265 | 81.190.*.* 10 wrz 2019 23:42

   Może warto "pogrzebać" w życiorysach rodziny Sędziego N., po mieczu? Może dziadek orzekał w Sądzie Rejonowym w Lidzbarku, W Wydziale Karnym, w latach 40 i 50? Zbieżność nazwisk? Skoro Ci wielcy "zaklęci" tak lubują się w wynajdywaniu przeszłości, ocenianiu, krytykowaniu, to może najpierw niech sami zastanowią się, czy nie służyli reżimowi. Czy znów wypełni się przysłowie, że niedaleko pada jabłko od jabłoni.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (22)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages