Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Darmowe przejazdy? Tak, ale tylko po złożeniu wszystkich dokumentów

2019-09-08 09:56:13 (ost. akt: 2019-09-06 13:11:16)
kasownik na str. 1

kasownik na str. 1

Autor zdjęcia: archiwum

Nasza czytelniczka złożyła wniosek o wydanie karty miejskiej dla syna, ale jeszcze nie dostarczyła odpowiednich dokumentów. Pyta, czy musi kupić bilet.

Od 1 września zaczęły obowiązywać darmowe przejazdy komunikacją miejską dla uczniów olsztyńskich szkół podstawowych i przedszkolaków. Pomysł spotkał się z aprobatą mieszkańców Olsztyna. Wystarczy spojrzeć na statystyki...

— Tylko w sierpniu poprzedzającym wejście ulgi wydanych zostało 3393 egzemplarzy Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Dla porównania w styczniu było to 894 sztuk, a najmniej w czerwcu, nieco ponad 500. Liczby te obejmują wszystkie wydane karty w danym miesiącu bez rozbicia na ulgowe i normalne — informuje Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Jednak nadal pojawiają się pytania i wątpliwości. Nasza czytelniczka złożyła wniosek o wydanie karty miejskiej dla 6-letniego syna, ale jeszcze nie dostarczyła odpowiednich dokumentów. — Akurat się rozchorowaliśmy i nie mogę załatwić tej sprawy do końca. Muszę jechać z synem do lekarza. Czy w takim razie muszę kupić bilet? — zapytała nas.

O odpowiedź poprosiliśmy Michała Koronowskiego. — Podczas kontroli wymagane jest okazanie karty miejskiej, na którą wcześniej w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZDZiT została naniesiona ulga. Samo złożenie wniosku, a tym bardziej niedostarczenie wszystkich wymaganych dokumentów, nie uprawnia do korzystania z bezpłatnych przejazdów. W takiej sytuacji dla dziecka należy kupić jeden z biletów ulgowych. Jeśli jednak rodzina się rozchorowała, zawsze może upoważnić inną osobę do odebrania karty oraz dostarczenia brakujących dokumentów. Upoważnienie należy sporządzić na piśmie — wyjaśnia rzecznik.

Nasza kolejna czytelniczka miała być poinformowana przez jednego z kontrolerów, że jej dziecko może jeździć bez biletu, jeśli nie zdążyła jeszcze odebrać wniosku. Wystarczy, że przedłoży wydruk z maila, że wniosek został złożony. — To prawda? — pyta.

— W związku z zainteresowaniem i liczbą złożonych wniosków o wydanie OKM aktualny termin otrzymania kart dla nowych wniosków (decyduje kolejność zgłoszeń) zaczyna się od 20 września. Z tego też powodu wnioskodawcy otrzymają w Punkcie Obsługi Klienta wydrukowane potwierdzenie złożenia wniosku z datą jego złożenia — odpowiada Koronowski. — Mając przy sobie takie potwierdzenie, dzieci i młodzież mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej do czasu wydania OKM. Wydrukowane potwierdzenie uprawnia do korzystania z ulgi tylko wówczas, kiedy został złożony zarówno wniosek o wydanie OKM, jak i okazane zostały wszystkie inne wymagane dokumenty. Opisany przypadek nie kwalifikuje się zatem do bezpłatnych przejazdów.

at


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (90) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dzidek #2788648 | 94.172.*.* 9 wrz 2019 18:07

  Bezwzgledu czy sa wakacje czy rok szkolny komunikacja jest za DARMO

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Dzidek #2788640 | 94.172.*.* 9 wrz 2019 17:52

  Aga komunikacja miejska nie tylko dla wybranych zejdz naq ZIEMIE

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dzidek #2788631 | 94.172.*.* 9 wrz 2019 17:31

  sprawdzcie naBOLESLAWIEC EU

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Dzidek #2788627 | 94.172.*.* 9 wrz 2019 17:25

  Dolny Slask miasto Boleslawiec komunikacja dla wszystkich bez względu na miejsce zamieszkania ZA DARMO

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. magda #2788390 | 81.190.*.* 9 wrz 2019 11:55

  Podatki płaci się do gminy Olsztyn ale izba skarbowa w Olsztynie ich nie chce i odsyła do gminy zamieszkania . Tak dla wyjaśnienia , a mogłaby część zostawić na właśnIe darmowe bilety dla uczniów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (90)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages