Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Seria pożarów w gminie Dywity. Spłonęło rodzinne gospodarstwo w Zalbkach [ZDJĘCIA]

2019-09-04 11:17:59 (ost. akt: 2019-09-04 13:35:39)

Autor zdjęcia: OSP Kieźliny

W niedzielę (1 września) około godziny 18:00 w miejscowości Zalbki (gm. Dywity) wybuchł pożar w stodole wypełnionej słomą. Do pożaru doszło wskutek awarii silnika podającego słomę do środka stodoły.

Zobacz także: Kto wznieca pożary? Wysoka nagroda za wskazanie podpalacza Kto wznieca pożary? Wysoka nagroda za wskazanie podpalacza Seria nieszczęśliwych zdarzeń w Sętalu (gm. Dywity) rozpoczęła się już dwa lata temu. W tym czasie we wsi doszło do trzech pożarów. Wszystkie te sprawy...
Zobacz także: Budynek spłonął doszczętnie, a dach uległ zawaleniu [ZDJĘCIA] Budynek spłonął doszczętnie, a dach uległ zawaleniu [ZDJĘCIA] We wtorek (27 sierpnia) ok godz. 19:30 w miejscowości Frączki (gm. Dywity) w jednym z pustostanów wybuchł pożar.
Po przyjeździe na miejsce strażaków okazało się, że pożarem objęty był już cały budynek. Wobec zagrożenia przeniesienia się ognia na pobliskie budynki strażacy działali również w ich obronie polewając je wodą. W akcji uczestniczyły 3 zastępy PSP w Olsztynie, OSP Kieźliny, OSP Tuławki i OSP Spręcowo. Dogaszanie trwało do godziny 5:00 rano.

Spaleniu uległ cały budynek, ciągnik oraz 2 przyczepy. Oprócz maszyn rolniczych, rolnicy z Zalbek stracili także paszę dla kur i bydła, 100 ton siana oraz wiele innych rzeczy używanych w gospodarstwie.

Agnieszka Józefiak, synowa państwa Kuklików, poszkodowanych w pożarze, założyła zbiórkę pieniędzy w celu pokrycia zapotrzebowania na pasze dla kur niosek i bydła podczas nadchodzącej zimy oraz na zakup najpotrzebniejszych maszyn.

— Proszę, nie pozwólmy aby żywioł zabrał dorobek ich życia — mówi organizatorka zbiórki.


Przypominamy, że to niejedyny pożar, który miał miejsce w ostatnim czasie na terenie gminy. W przeciągu dwóch lat w miejscowości Sętal doszło do trzech pożarów. Według ustaleń żaden z nich nie mógł nastąpić samoistnie.
— 10 grudnia 2017 r. w centrum wsi naprzeciwko kościoła spłonęła stara stodoła, która była przeznaczona do rozbiórki. 3 lutego 2018 r. z niewyjaśnionych przyczyn spłonął drewniany garaż. Ogień przeniósł się na pobliski budynek, w wyniku czego częściowo spalone i zalane zostały dwa mieszkania. 4 sierpnia 2019 r. doszczętnie spłonęła stodoła w centrum wsi. Zajęła się także pobliska obora i zagrożony był budynek mieszkalny — wymienia Zbigniew Duch, sołtys Sętala.

Zaniepokojeni mieszkańcy podczas na nadzwyczajnego zebrania wiejskiego podjęli decyzję o ufundowaniu nagrody pieniężnej w wysokości 5000 złotych za wskazanie podpalacza.

Następnie 27 sierpnia wybuchł pożar we Frączkach. Budynek spłonął doszczętnie, a dach się zawalił. Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że najprawdopodobniej było to kolejne celowe podpalenie.
— Zastanawiamy się, czy pożar we Frączkach nie był przypadkiem dziełem tego samego podpalacza — mówi sołtys. — Niestety w tej sprawie ciągle cisza. Nikt się nie zgłaszał.

ms

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Monika25 #2786320 | 82.160.*.* 5 wrz 2019 09:25

  Cześć Panowie :) ,Mam na imie Monika i mam 25 lat jeżeli masz ochotę Napisz do mnie na http://wyspakobiet.eu/monika25 jeśli jesteś miłośnikiem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Milutko :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Xyz #2786140 | 37.47.*.* 4 wrz 2019 20:22

  Akurat w tym przypadku nie ma mowy o udziale osób trzecich. A co do pomocy dla bezdomnych to nawet dziś bezdomny chciał ode mnie kasę na chleb to Jak mu go kupiłem i do tego masło i kiełbasę to stwierdził że on tego nie chce tylko mam mu dać pieniądze to chyba coś nie halo tak?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Anonim #2786076 | 79.184.*.* 4 wrz 2019 18:19

  Moim zdaniem to może być ten sam co gasi. Strażak ochotnik.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mm #2786047 | 176.97.*.* 4 wrz 2019 16:16

  w takich sytuacjach myśli się innymi kategoriami ,,dzisiaj wy pomagacie mnie a jutro ja pomogę wam '' taka pomoc dużo znaczy dla poszkodowanych wtedy czują ,że nie zostali sami ze swoim nieszczęściem .

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. magda #2786015 | 89.228.*.* 4 wrz 2019 14:20

  Bezdomnym przeważnie się jest na własne życzenie i nie przyjmują pomocy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages