środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Pozostań "w kont@kcie z rzeczywistością"

2019-09-03 11:31:15 (ost. akt: 2019-09-11 18:24:31)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Projekt "W kont@kcie z rzeczywistością" dotyka problemu korzystania z telefonów komórkowych przez uczestników ruchu drogowego. Chodzi nie tylko o kierujących samochodami, ale także o rowerzystów oraz pieszych.

Projekt skierowany jest do mieszkańców powiatu olsztyńskiego – kierowców, uczniów oraz nauczycieli, jak również do jednostek odpowiadających za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

— Każdego roku około 20 mln zł wydają Polacy na mandaty za korzystanie z telefonów komórkowych podczas kierowania pojazdem. Tylko w zeszłym roku policjanci Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zarejestrowali 85 tego typu wykroczeń. Należy pamiętać, że chociaż skupienie uwagi na telefonie trwa krótką chwilę, może być równie groźne, co pod wpływem alkoholu — mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

W ramach akcji odbędą się także konkursy w szkołach ponadpodstawowych pod tytułem „Szanse i zagrożenia używania telefonu”, gdzie zadaniem uczestników będzie opracowanie plakatu promującego bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz audycje radiowe z konkursami skierowane do kierujących „Bądź na drodze poza zasięgiem”, do których nagrody ufundował powiat olsztyński.

— Rozpowszechniając program poprzez media lokalne, portale społecznościowe oraz strony internetowe instytucji zaangażowanych w projekt, chcemy przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno w powiecie olsztyńskim jak i samym Olsztynie. A rozpoczęcie realizacji projektu u dzieci już w wieku przedszkolnym, wykształci w młodych ludziach pozytywne zachowania zarówno na drodze, jak i poza nią — dodaje Robert Zalewski, wice komendant KMP w Olsztynie.

Źródło: KMP Olsztyn

http://m.wm.pl/2019/09/orig/87-139103-574584.jpg
Fot. KMP Olsztyn
Starosta olsztyński Andrzej Abako w imieniu Zarządu Powiatu oraz mł. insp. Robert Zalewski w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie podpisali porozumienie „W kont@kcie z rzeczywistością”


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ania z purdy #2789568 | 89.228.*.* 11 wrz 2019 19:09

    wam wszystko wytlumaczy krok po kroku, hau a to nie to kod byl hau

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages