Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Przed wyborami

2019-08-20 15:31:40 (ost. akt: 2019-08-20 15:52:17)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Koalicja Obywatelska zaprezentowała swoich kandydatów do Parlamentu w olsztyńskim okręgu wyborczym. Politycy Platformy Obywatelskiej i partii Nowoczesna przedstawili swój program wyborczy podczas spotkania z dziennikarzami na Starym Mieście w Olsztynie.

O potrzebie zmian w opodatkowaniu emerytur mówił otwierający listę kandydatów Koalicji Janusz Cichoń. Druga na liście Anna Wasilewska skoncentrowała się na podsumowaniu działań potrzebnych do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa wśród seniorów. Trzecim z kolei na liście kandydatem, który reprezentuje Nowoczesną jest Mirosław Pampuch. Mówił o projektach działań, które mają skrócić czas oczekiwania pacjentów na wizytę u lekarzy specjalistów. Paweł Papke skupił się na przedstawieniu pomysłów na utrzymanie i rozwój walorów przyrodniczych regionu oraz akcentował swoje zaangażowanie w pomoc klubom sportowym na Warmii i Mazurach. Kandydat na senatora w okręgu obejmującym Olsztyn, Jarosław Słoma zaprezentował się jako kandydat, który ma dbać o najważniejsze dla Warmii i Mazur sprawy w wyższej Izbie Parlamentu. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej zapewniali, że idą do wyborów z programem pozytywnym i są przygotowani do działań zarówno w przypadku odzyskania władzy, ale także w sytuacji kiedy przyszłoby im nadal być w opozycji.

Panny z Wilka

Zjednoczona Prawica zwiera szeregi
Po konferencji prasowej prezentującej kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu, na której zabrakło przedstawicieli koalicjantów tej partii w nadchodzących wyborach, poseł Iwona Arent na swoim profilu na Facebooku pochwaliła się zdjęciem z profesorem Maksymowiczem i zapowiada, że będą we dwójkę wspólnie pracować w kampanii wyborczej. Lista Zjednoczonej Prawicy to lista koalicyjna i choć w większości okręgów wyborczych dominuje na niej Prawo i Sprawiedliwość, to w olsztyńskim okręgu wyborczym liderem jest przedstawiciel Porozumienia Jarosława Gowina, znany w całej Polsce profesor Wojciech Maksymowicz. W poniedziałek PiS zorganizował prezentację kandydatów swojej partii do Parlamentu. Brak zaproszenia dla kandydatów prezentujących koalicyjne ugrupowania został szybko zauważony. Deklaracja o współpracy udokumentowana wspólnym zdjęciem na tle jeziora ma najwyraźniej załagodzić nieprzyjemne komentarze.

— Bardzo dobre spotkanie z Profesorem Wojciechem Maksymowiczem. Będziemy wspólnie pracować w kampanii wyborczej i na rzecz mieszkańców naszego regionu! — poinformowała na swoim profilu poseł Iwona Arent.***
Przypominamy o naszej akcji, w której możecie ocenić dotychczasowych parlamentarzystów.
Jak waszym zdaniem sprawowali się przez ostatnie cztery lata? Dobrze? To postawcie im plus. Źle? Stawiajcie minus. Prosimy też o komentarze oceniające pracę parlamentarzystów z naszego regionu. Zagłosować lub zostawić komentarz można :


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (44) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztynianin #2782696 | 88.156.*.* 28 sie 2019 07:26

  A GDZIE SIE TE CZUBY OSZUSCI I KRECIAZE SWINIE PCHAJO ,

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Joe #2781726 | 107.178.*.* 25 sie 2019 19:23

  KOalicja złodziejska.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do po #2781199 | 31.0.*.* 24 sie 2019 07:27

  a kiedy oddacie emerytury policjantom które wbrew ustawie o policji wbrew orzecznictwu ,sadu najwyższego, gdzie prawo działało wstecz, okłamując sądy i parlamentarzystów, poświadczając w dokumentach nieprawdę i wiele innych w których w olsztyńskiej policji emeryturę naliczano z sufitu przez akceptację peowskich sądów gdzie prym wiódł bratanek waszego działacza święcickiego-tak niszczyliście ludzi wam niewygodnych tylko dlatego że za komuny działali oni w solidarności .

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. A PO środku te dwie miernoty POKO sroko #2781032 | 109.241.*.* 23 sie 2019 18:40

  co to wszędzie latają jak z pieprzem i do biskupa i z Tęczowymi i z KODziarzami do zarzygania a mordy tepe ograne i .......

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. serpiko #2781008 | 37.248.*.* 23 sie 2019 17:50

  patrząc na jednych i drugich to tym bardziej idę do wyborów

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (44)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages