Projekty domów - jak znaleźć ten idealny dom, w którym można się zestarzeć?

2019-08-19 08:27:20(ost. akt: 2019-08-19 08:32:37)   Artykuł sponsorowany
Podejmowanie decyzji o zakupie działki, a następnie o projekcie domu, należy do jednych z poważniejszych przedsięwzięć życiowych. Można przez długi czas zastanawiać się nad zaletami oraz wadami określonego rozwiązania, a w rezultacie i tak popełnić błędy. Na jakich aspektach budowy warto się skupić, by wybrać idealny projekt domu?
Każdy z nas, inwestując ogromny kapitał, chce w przyszłości zamieszkać w domu, o którym marzył. To trudne, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty konstrukcji architektonicznej. Marzenie o idealnym domu, można jednak wdrożyć w życie, koncentrując się na rozwiązaniach, które proponuje projektant.

Pierwsza wizyta u architekta – koncepcja domu

Zadanie projektanta domu jest w gruncie rzeczy dość trudne. Musi w jednym projekcie połączyć możliwości techniczne budynku, wkomponować idealny rozkład pomieszczeń, zapewnić optymalną ilość przestrzeni. A do tego, sprawić, by dom był jedyny w swoim rodzaju, dopasowany do życia jego mieszkańców, ale również budżetu, jakim dysponuje inwestor. To dlatego, zanim powstanie projekt, spotykamy się kilka razy z projektantem. Na bieżąco wprowadzamy poprawki i korygujemy to, co nie do końca odpowiada naszym wyobrażeniom.

Aby ułatwić stworzenie idealnej wizji domu, warto przygotować na pierwsze spotkanie z architektem:

● Kilka zdjęć, które wskażą nam, w jakim kierunku chcemy podążać, co nam się najbardziej podoba, a z czego na pewno chcielibyśmy zrezygnować,
● Ile pomieszczeń powinien mieć nasz dom, co jest niezbędnym minimum, a z czego możemy zrezygnować,
● Czy jesteśmy zwolennikami domów parterowych, a może wchodzi w grę tylko zabudowa piętrowa,
● Jeśli podoba nam się architektura nowoczesna to co przez to rozumiemy – odpowiednie nazwanie stylistyki wykańczanego domu, pozwoli uniknąć nieporozumień.

Architekt powinien wiedzieć wszystko o naszych marzeniach

Nie bójmy się mówić mu o wszystkich oczekiwaniach względem domu. Im lepiej nas pozna, tym przygotuje rozwiązanie, które będzie skrojone na miarę. Łazienka z sypialnią – brzmi awangardowo? Być może, ale szkoda byłoby całe życie wspominać o realizacjach, których baliśmy się wdrożyć.
Nawet, jeśli któreś z pomysłów wydaje nam się drogie lub niemożliwe w realizacji, nie musi być takie w praktyce. Projektant w sposób fachowy oceni, które projekty są w naszym zakresie finansowym.

Gotowe projekty, czy warto z nich korzystać?

Oczywiście, że tak. Choć trudno wybrać taki, który w każdym calu będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom, to za każdym razem może posłużyć, jako porządna dawka inspiracji. Gotowe projekty domów, po poprawkach naszego architekta dadzą nam pełen obraz tego, jak ma wyglądać nasz przyszły dom na lata. Tutaj możemy się zainspirować: http://www.domoweklimaty.pl

Czy wybierzemy budynek parterowy na 120 m/kw, a może piętrowy o znacznie większej powierzchni. Wiele zależy od możliwości działki, ale także od wyobraźni projektanta i umiejętnego połączenia swojej wizji z tym, co wymarzył sobie klient.

Gotowe projekty łatwiej będzie nam wdrożyć w realizację i jednocześnie skrócić czas oczekiwania na efekt końcowy koncepcji. To ważne, gdy inwestorowi mocno zależy na tym, by skrócić czas do otrzymania pozwolenia.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5