Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Kto ma prawo do zajmowania tej przestrzeni?

2019-09-03 07:15:00 (ost. akt: 2019-09-02 13:03:46)
Parking przed salonem zastawiony skodami

Parking przed salonem zastawiony skodami

Autor zdjęcia: Łukasz Czarnecki-Pacyński

Pan Krzysztof szukał parkingu na ul. Partyzantów. Najbliższy był przed salonem Skody. I było tam nawet wolne miejsce. Postawił więc samochód i wtedy…

Z salonu wybiegł jakiś mężczyzna, krzycząc, że mam natychmiast odjechać — opowiada pan Krzysztof. — Kiedy stwierdziłem, że nie rozumiem, bo niby dlaczego miałbym odjechać, skoro jest to parking miejski, usłyszałem w odpowiedzi mniej więcej: „A co tu jest do rozumienia? Sp…laj”. Nie miałem czasu na dyskusje ze źle wychowanym osobnikiem, przeparkowałem więc samochód.

Czy jednak naprawdę salon Skody może sobie uzurpować prawo do miejskiego parkingu usytuowanego przed ich budynkiem?


Rzeczywiście cały ten krótki odcinek parkingu, przy którym widać znak płatnej strefy parkowania, jest szczelnie zastawiony pojazdami Skody — niektóre z nich są przy tym oklejone nalepkami reklamowymi. Czy salon wykupił w Zarządzie Dróg, Zieleni i Transportu, który zarządza miejskimi parkingami, prawo do zajmowania tej przestrzeni?

— Spółka Polbis Auto nie rości sobie żadnych pretensji do zajmowania przestrzeni parkingowej należącej do miasta — wyjaśnia Kamila Jarocka, dyrektor ds. handlowych Polbis Auto Sp. z o.o. — Samochody należące do Spółki Polbis Auto parkowane są przed budynkiem obiektu w sytuacji wolnych miejsc, natomiast słupki stawiane są na tym parkingu nie w celu rezerwacji miejsca, a jedynie dla zabezpieczenia rozpoczętego manewru parkowania, który jest utrudniony po przebudowie drogi. W trosce o dobre imię i wizerunek naszej spółki incydent niekulturalnego potraktowania pana Krzysztofa zostanie zweryfikowany i wyjaśniony w zarządzie zewnętrznej firmy ochroniarskiej, która ochrania obiekt.

— Tyle pracy wkładamy w szkolenie pracowników, żeby umieli naprawdę profesjonalnie, czyli taktownie oraz kulturalnie, rozmawiać z klientem, że teraz po prostu ręce opadają — dodaje prezes Polbis Auto Kazimierz Fiedorowicz. — Wyjaśnimy tę nieprzyjemną historię z właścicielem firmy ochroniarskiej wynajętej do pilnowania naszego budynku. Taka sytuacja nie ma prawa się powtórzyć. A tego pana, którego tak niegrzecznie potraktował wynajęty przez nas ochroniarz, bardzo za to przepraszam.

— Miejsca postojowe, o których rozmawiamy, znajdują się w strefie płatnego postoju — podsumowuje Paweł Palczewski z Biura Prasowego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. — We wtorek projekt organizacji ruchu na ul. Partyzantów był opiniowany przez Komisję ds. Opiniowania Zmian w Ruchu Drogowym. Następnie trafi on do zatwierdzenia do miejskiego inżyniera ruchu. Po przejściu wszelkich procedur ZDZiT zleci zainstalowanie parkomatu i wyrysowanie w zatokach postojowych miejsc do parkowania. Do tego czasu parkowanie w tym miejscu będzie bezpłatne.

łcp


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. skodowka #2787367 | 77.115.*.* 6 wrz 2019 20:27

  zdjęcie mówi sam za siebie.. same ata grupy VW zajmmują zatoczkę - niestety żaden nie ma wykupionej karty postojowej

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. szef #2786163 | 77.115.*.* 4 wrz 2019 21:24

  na pieniężnego przed kebabem całą zatokę zajmują samochody kebabu ę

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jakub #2785963 | 176.221.*.* 4 wrz 2019 11:42

  Przed remontem ulicy był tam dużo większy parking. Podczas remontu włożono dużo starań by uprzykrzyć życie kierowcom. To już na jakąś obsesję na tym punkcie wygląda.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kłamczuchy ze skody #2785956 | 81.15.*.* 4 wrz 2019 11:22

  To oczywiście kłamstwo co twierdzą skodziarze, bo słupki stoją po kilka godzin i nie zabezpieczają żadnych manewrów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pyp #2785637 | 37.30.*.* 3 wrz 2019 14:35

   Nie pierwszy incydent z gościem z ochrony w skodzie. Kiedyś mi opowiadał, że pracował tu po sąsiedzku w Policji i że nie jest byle kim i mam się go słuchać. Dobrze, że ktoś o nich napisał bo zrobili sobie prywatny folwark na partyzantów. Bardzo niemiły gość.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages