Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

Mniej miejsc parkingowych przed starostwem

2019-08-09 17:44:00 (ost. akt: 2019-08-09 14:27:46)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Od kilku tygodni trwają prace przy budowie dodatkowego zjazdu z ronda Bema w Olsztynie. Wraz z inwestycją przebudowywany jest również parking przy starostwie.

Cały czas trwają prace związane z budową dodatkowego zjazdu z placu Bema w ulicę Kopernika. Oprócz tego przebudowywany jest parking przed starostwem powiatowym. Niestety, po modernizacji liczba miejsc na placu postojowym zostanie zmniejszona. Zamiast siedemnastu, tak jak to miało miejsce dotychczas, kierowcy będą mieli do dyspozycji trzynaście miejsc parkingowych.

— Liczba miejsc przed starostwem zostanie zmniejszona, ponieważ dotychczas do parkowania wyznaczone były miejsca na końcu zamkniętej ulicy Kopernika. Teraz, z oczywistych względów, miejsca te muszą zostać zlikwidowane — wyjaśnia w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie. — Ponadto w projekcie musieliśmy uwzględnić miejsce na bezpieczny zwrot z parkingu w sytuacji, gdy kierowcy nie znajdą na nim miejsca — dodaje.

Zobacz także: Rondo, którego boją się kierowcy Tak naprawdę rondo Bema nie jest straszne, o ile od razu ustawiamy się na właściwym pasie, zgodnie z tym, co pokazują znaki przed skrzyżowaniem Rondo Bema wzbudza wiele kontrowersji. Bo trzeba mieć fantazję, żeby coś takiego zaprojektować — mówi jedni. A zdaniem drugich rondo w niczym nie różni...
Przypomnijmy, że zjazd z ronda Bema w ulicę Kopernika został otwarty na czas modernizacji ulicy Partyzantów. Okazał się on jednak na tyle dobrym rozwiązaniem, że kierowcy szybko zaczęli postulować, żeby pozostawić go na stałe. Co prawda przystanki autobusowe zostały przeniesione w swoje pierwotne miejsca, ale zjazd, miasto postanowiło zostawić otwarty. Zamknięto go jedynie na około miesiąc, żeby przeprowadzić w tym miejscu niezbędne prace i przygotować dodatkowy skręt do sporego natężenia ruchu jaki z pewnością w tym miejscu będzie występował. Zgodnie z aneksem z Balzolą wszystkie prace w rejonie placu Bema mają zakończyć się do końca bieżącego miesiąca.

Kuch

Rndo Bema parking
Fot. Zbigniew Woźniak
Rndo Bema parking

Rndo Bema parking
Fot. Zbigniew Woźniak
Rndo Bema parking

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (49) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jolero #2775851 | 83.5.*.* 12 sie 2019 14:34

  Wywalić ten kiosk z paskudną babą w środku i będą dodatkowe miejsca !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ued #2775246 | 88.156.*.* 10 sie 2019 21:30

  Ścieżka rowerowa też fantazyjnie poprowadzona. W Olsztynie za często należy schodzić z rowerów (jeśli komuś zależy na jeździe zgodnej z przepisami). Szkoda że kierowcom nie funduje się takich atrakcji...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. a my 11 lat temu #2775099 | 37.8.*.* 10 sie 2019 15:16

   pogoniliśmy ciebie ;)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. donald-graf-von-thusk-und-hohenstein #2775048 | 5.173.*.* 10 sie 2019 12:42

    Od 11 lat już nie mieszkam w Olsztynie - i codziennie dziękuje Bogu za to. A żałować mieszkańców Olsztyna - to przesada. Chcieliśmy w Stawigudzie pogonić wójtową - to pogoniliśmy !!!!!! A wy ???????

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Jak nic #2774924 | 37.8.*.* 10 sie 2019 10:00

    I znowu w wersji olsztyńskiej - CO BY TU JESZCZE S PIS DOLIĆ - CO BY TU SPISDDOLIĆ ??? Szkoda tylko ,że tam przystanku tramwajowego nie zamontowano . Ku chwale Arbuza

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (49)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages