Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Wszystkie służby w jednym miejscu. Regionalne Centrum Bezpieczeństwa wkrótce rozpocznie pracę [ZDJĘCIA]

2019-08-06 15:04:22 (ost. akt: 2019-08-06 15:13:11)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W Olsztynie ma być bezpieczniej. Porozumienie w sprawie utworzenia i funkcjonowania Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa podpisał prezydent Olsztyna i starosta olsztyński.

Obaj samorządowcy nie ukrywali zadowolenia i nadziei, że wybudowane przy ulicy Augustowskiej 44 w Olsztynie centrum zwiększy skuteczność działania służb mających zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Olsztyna i przyległego powiatu ziemskiego.

— To ważna inwestycja, która czyni z Olsztyna aglomerację przygotowaną nawet na zagrożenia terrorystyczne, czy klęski żywiołowe — przekonywał prezydent Piotr Grzymowicz.

I faktycznie siedziba centrum robi wrażenie. Podobnie jak jego koszt, który wyniósł blisko 14,5 miliona złotych. Przy ulicy Augustowskiej swoją siedzibę znajdą dyżurni Centrum Zarządzania Kryzysowego, Sztabu Policji, Straży Miejskiej.

Zobacz także: Otwarcie Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa w Olsztynie coraz bliżej [ZDJĘCIA, VIDEO] Otwarcie Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa w Olsztynie coraz bliżej [ZDJĘCIA, VIDEO] Umowa dotycząca powstania Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa w Olsztynie została podpisana we wrześniu 2017 roku. Teraz, po kilkunastu miesiącach, prace...
W sali operacyjnej RCB będzie pracował także kierownik komendanta miejskiego PSP. Będzie tu też stanowisko monitoringu wizyjnego. Na razie sale w budynku są puste, a w tętniącym życiem pomieszczeniu jest imponująca serwerownia. Ona też jest sercem całego centrum. Do działania przygotowany jest też mobilne centrum dowodzenia. To naszpikowany elektronika pojazd, który jest uszami i oczami działań w terenie. Na jego wyposażeniu jest nowoczesny dron, który pozwala monitorować działania służb z powietrza.

— Reszta wyposażenia powinna być jesienią. Wprowadzenie na stanowiska wszystkich służb najpóźniej na przełomie roku — usłyszeliśmy od pracowników pytanych o realny termin uruchomienia centrum.

W siedzibie RCB swoją lokalizację znajdzie również Regionalny Magazyn Kryzysowy. To szczególnie ważne w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych. Ratownicy wszystkich służb tworzących RCB znajdą tu prawie każdy sprzęt potrzebny do ratowania życia i mienia mieszkańców olsztyńskiej aglomeracji.
SK

Fot. Zbigniew Woźniak


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztynianin #2773334 | 81.190.*.* 7 sie 2019 11:32

  Panie Grzymowicz zapraszam do Dyspozytorni Medycznej obsługujacej całe województwo warm-mazurskie,która mieści sie na strychu Straży Pozarnej.,tak tam gdzie powinny suszyc sie mokre węze strazackie lub mokre pranie.Pomieszczenie ze skosami nad głowami.ciasne ,ciemne ,głosne-kto do tego dopuscił.Pracuja tam dyspozytorzy medyczni którzy przyjmują zgłoszenia z całego województwa w warunkach uwłaczajacych oraz uciażliwych .W nowej siedzibie CRB jak zwykle zabrakło miejsca na Dyspozytornię Medyczną-cóz tam niema oficerów i medalistów.-Żenada!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. aaa #2773286 | 89.228.*.* 7 sie 2019 09:47

  Tylko mam pytanie....? Po co w fotelach pasy bezpieczeństwa????

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Szejk #2773261 | 94.42.*.* 7 sie 2019 08:42

  to chyba klamki ze złota ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ja #2773225 | 83.31.*.* 7 sie 2019 06:41

  Moze inwestycja w służby ratownicze? WIECIe ile jest w olsztynie karetek? 7! Na miasto wojewodzkie o ponad 160.000 mieszkancow ratuje ich w sumie 7 kartek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Chhyba #2773025 | 89.228.*.* 6 sie 2019 16:05

  Zaczną od zrobienia porządku na skrzyżowaniu przy Jasamie

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages