Pierwsze propozycje do najnowszego budżetu już zostały zgłoszone. W tegorocznej edycji akcji do rozdysponowania jest 6,4 mln złotych, czyli niemal dwa razy więcej, niż w poprzedniej.
— Nie mam wątpliwości, że mieszkańcy kolejny raz wykażą się ogromną kreatywnością — Piotr Grzymowicz, przyznaje prezydent Olsztyna. — To, że tylko wyobraźnia jest granicą, udowodniły już poprzednie edycje Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Oczywiście przygotowywane projekty muszą spełniać określone kryteria.
Wśród tych najważniejszych są: zmieszczenie się w przeznaczonym budżecie, ogólnodostępność projektu, zgłaszana propozycja musi mieścić się w zakresie zadań gminy, być zgodną z planami i strategiami Olsztyna oraz możliwa do realizacji w ciągu jednego roku.
— Pierwszy raz zróżnicowaliśmy limity dla projektów osiedlowych — informuje dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna, Aneta Szpaderska. — Te najwyższe dostały osiedla zamieszkałe przez dużą liczbę mieszkańców, np. Jaroty, Kormoran, Podleśna. W nich mieszkańcy mogą dysponować maksymalną kwotą powyżej 200 tys. zł, a Jaroty prawie 300 tys. zł.
W przypadku projektów miejskich na zadania inwestycyjne (twarde) limit to pół miliona złotych, a na nieinwestycyjne (np. społeczne, kulturalne, sportowe) - 50 tys. złotych. Kwota przeznaczona na twarde propozycje osiedlowe zależna jest od stawki, jaką może wykorzystać osiedle, natomiast na miękkie - 25 tys. złotych.
O przygotowaniu i realizacji projektów OBO będzie można porozmawiać ze zwycięzcami poprzednich edycji. Spotkanie w Parku Podzamcze w środę (7 sierpnia) między 17:00 a 19:00. Olsztyński Budżet Obywatelski wspiera także wiedzą i doświadczeniem Federacja Organizacji Socjalnych (ul. Linki 3/4, w godz. 12:00-16:00).
Wnioski do VII edycji OBO przyjmowane będą do 4 września. Głosowanie zaplanowano między 1 a 15 października, a ogłoszenie wyników 5 listopada. Realizacja projektów wybranych w głosowaniu - w następnym roku.
Źródło: olsztyn.eu
Czytaj e-wydanie

Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając "
Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez
A co z Łynostradą? #2772370 | 213.184.*.* 5 sie 2019 10:36
Kiedy zakończą jej budowanie? Na odcinku od Tuwima do Obrońców Tobruku nie ma asfaltu ani chodnika. Nie ma też żadnej zieleni wysokiej. Kiedy to żwirowisko będzie oddane do użytku???
!
odpowiedz na ten komentarz
pierwsze #2772206 | 88.156.*.* 4 sie 2019 20:52
uporządkowanie gospodarki śmieciowej w blokowiskach, powinno być warunkiem jakiejkolwiek dodatkowej działalności z publicznych pieniędzy!!!!!!!!!!!
!
odpowiedz na ten komentarz
kurp #2771990 | 83.9.*.* 4 sie 2019 12:16
Dla wszystkich mieszkańców będzie pasowało, zamiast bezsensownych trawników osiedlowych zrobić parkingi osiedlowe.
Ocena komentarza: warty uwagi (1) !
odpowiedz na ten komentarz
niewierzę #2771969 | 88.156.*.* 4 sie 2019 11:29
aby był pomysł na budowę śmietników i uporządkowanie tego problemu na osiedlach, aby można było wykonywać zasady selektywnej zbiórki śmieci. To co jest najczęściej robione to tak jak buzia wymalowana i wypudrowana a tyłek nie podtarty
Ocena komentarza: warty uwagi (2) !
odpowiedz na ten komentarz
krzroy #2771847 | 81.190.*.* 3 sie 2019 23:53
Dobrze by było gdyby ktoś te wnioski mądrze, z głową, weryfikował. Na razie chyba nic takiego się nie dzieje. Przykład? Nagórki - na asfaltowym placyku obok biura Spółdzielni Mieszkaniowej w ramach budżetu wybudowano plenerową siłownię. Diabeł tam nocuje, nikt z tego nie korzysta. Wiem co mówię bo codziennie trzy, cztery razy przechodzę tamtędy spacerując z pieskiem. I teraz właściwy smaczek! Po dwóch, może trzech latach "funkcjonowania" tej siłowni w odległości 200-300 m od tej niepotrzebnej siłowni, w ramach budżetu obywatelskiego wybudowano DRUGĄ! Ta oczywiście też stoi i rdzewieje od dwóch lat, też nikt z niej nie korzysta. Czy naprawdę na Nagórkach nie ma już żadnych istotnych potrzeb? Może wybudujecie trzecią?
Ocena komentarza: warty uwagi (5) !
odpowiedz na ten komentarz