Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów w Olsztynie [AKTUALIZACJA]

2019-07-31 10:09:14 (ost. akt: 2019-07-31 16:10:50)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Darmowe przejazdy komunikacją miejską zaczną obowiązywać od 1 września tego roku. Komu te przywileje przysługują i co trzeba zrobić, by z nich korzystać?

Ulga dotyczy dzieci (od ukończenia 4 roku życia) i młodzieży uczęszczającej do szkół podstawowych na terenie Olsztyna, których rodzice lub opiekunowie prawni mieszkają w Olsztynie i rozliczają się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Olsztynie.

Ulga zapisywana jest na Olsztyńskiej Karcie Miejskiej wydanej na podstawie legitymacji szkolnej lub dokumentu potwierdzającego wiek dziecka (w przypadku dzieci nie uczących się) oraz zaświadczenia potwierdzającego fakt rozliczenia podatku dochodowego w Olsztynie (kopia pierwszej strony zeznania podatkowego z potwierdzeniem Urzędu Skarbowego w Olsztynie lub zaświadczenia z US potwierdzającego fakt rozliczenia podatku lub — w przypadku składania PIT drogą elektroniczną — Urzędowego Potwierdzenia Odbioru z US wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego).

Aby otrzymać ulgę nie składa się żadnych wniosków, a jedynie okazuje wymagane dokumenty i zniżka nanoszona jest na kartę OKM.

Z kartą OKM i dokumentami do okazania można zgłaszać się do Punktów Obsługi Klienta od 5 sierpnia, a więc od najbliższego poniedziałku.


Dodatkowe szczegóły na stronie.

— Darmowe przejazdy to zmniejszenie liczby pojazdów na drogach, ograniczenie emisji spalin, poprawa jakości powietrza, zmniejszenie korków, zwiększenie dostępności miejsc parkingowych, a w konsekwencji poprawa komfortu życia i poziomu zadowolenia mieszkańców. To także kształtowanie u dzieci nawyku korzystania z komunikacji miejskiej, co powinno zaprocentować w przyszłości — podkreśla radny Łukasz Łukaszewski.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pwo #2770562 | 109.241.*.* 1 sie 2019 09:02

  Dzieci do 13 roku życia, nie posiadają zdolności do czynności prawnych,więc mogły jeździć bez biletu,to przepisy które pozwalają na nakładanie kar dla takich osób są niezgodne z prawem

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Junior #2770514 | 83.6.*.* 1 sie 2019 07:35

  Ot mędrcy ...dobrodzieje wymyślili ....jak krętymi drogami biurokracji dojść by coś odebrać ..co ci się należy....Ta biurokracja to jakiś szaleństwo ....tego się nie chce czytać ..To nie można jednym zdaniem określić że np. " Od dnia 1 września do 30 czerwca ..wszystkie dzieci ( zameldowane na terenie Olsztyna) ..w wieku do 18 lat zwalnia się z wszelkich opłat komunikacyjnych .ps. idźmy prosta droga do celu...a będzie mniej bałaganu w tym kraju.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. NO TO WPROADZADZILI #2770428 | 88.156.*.* 31 lip 2019 21:37

   NO TO WPROADZADZILI TAK SKOMPLIKOWANY SYSTEM, ŻE ODECHCIEWA SIE KORZYSTAĆ. A SAMI RADNI JEŻDŻĄ ZA DARMO AUTOBUSAMI TYLKO NA LEGITYMACJE - WPROWADŹCIE SOBIE TEŻ KONIECZNOŚĆ REJESTRACJI, PRZYNOSZENIA PITÓW ITP ITD TO ZOBACZYCIE JAKIE TO "FAJNR"

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. qoz #2770353 | 88.156.*.* 31 lip 2019 19:24

   Czy i kiedy będzie można wypożyczać rower miejski kartą OKM (ta opcja była w dokumentacji przetargowej oznaczona jako fakultatywna dla Wykonawcy)? Czy Olsztyn dołączy do akcji Rowerowy Maj? W Warszawie najlepsze klasy osiągają 100% dojazdów do szkoły na rowerach. Kiedy Olsztyn uzupełni system ścieżek rowerowych pozwalając na jazdę po chodniku za pomocą oznakowania? Wiele ścieżek kończy się nagle, a dalej jest szeroki chodnik, który bez właściwego oznakowania najczęściej nie pozwala na jazdę po nim na rowerze.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. AaAA #2770302 | 82.139.*.* 31 lip 2019 17:43

   Może posłowie i senatorowie powinni kupić bilet zamiast za darmo jeździć a w to miejsce jakaś grupa która potrzebuje wsparcia by skorzystała?

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (28)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages