Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Miasto przygotowuje się do rozbiórki dawnego klubu Come'In

2019-07-19 07:12:00 (ost. akt: 2019-07-18 18:35:09)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Do końca roku ma zostać ogłoszony konkurs architektoniczny na koncepcję Centrum Kultury. Zostanie ono wybudowane w miejscu obecnego Komina przy ul. Knosały.

Już za kilka lat Olsztyn będzie miał Centrum Kultury z prawdziwego zdarzenia. Stanie ono przy ul. Knosały, w miejscu legendarnego klubu Come'In. Zanim jednak rozpoczną się jakiekolwiek prace w tym miejscu, konieczne jest wyburzenie starego obiektu. Kiedy to się stanie? Na początek niezbędne jest przygotowanie odpowiednich projektów.

— Jesteśmy w końcowej fazie opracowania projektu rozbiórki — powiedziała w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie.

Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wykonawcę rozbiórki. Ma to nastąpić jeszcze w wakacje.

— Jeśli uda się nam rozstrzygnąć postępowanie w pierwszym terminie, to będzie oznaczało, że prace rozpoczął się na przełomie września i października — dodaje Bartoszewicz.

Zobacz także: Co dalej z kulturą w Olsztynie? Co dalej z kulturą w Olsztynie? Miejską kulturę czekają zmiany. Ma powstać nowe centrum kultury. To dobrze, bo infrastrukturalnie tkwimy w XX, a może i XIX wieku. Czas na zmianę nie tylko...
Według założeń Komin ma zniknąć z mapy Olsztyna do końca roku. Przypomnijmy, że należący do miasta budynek ratusz próbował sprzedać przez dłuższy czas. Z tym był jednak spory problem, bo zazwyczaj brakowało chętnych, którzy chcieliby pozyskać budynek. W czerwcu 2018 roku prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podjął decyzje w sprawie dalszego losu Komina.

— Rezygnujemy ze sprzedaży budynku dawnego klubu Come'In („Secesja”) — zostanie rozebrany, a teren będzie przeznaczony pod nowoczesny, na miarę Olsztyna i XXI wieku, obiekt wielofunkcyjnego Centrum Kultury — poinformował wówczas na konferencji prasowej.

Na pierwsze działania związane z dawnym klubem i przyszłym Centrum Kultury przeznaczono z tegorocznego budżetu miasta 2 miliony złotych.

Kuch

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jakub #2764700 | 176.221.*.* 20 lip 2019 11:55

  Obecny budynek można na potrzeby kultury zaadaptować zamiast go burzyć. Mam obawy, że skończy się tak jak napisał krzroy czyli, że teren na koniec trafi do dewelopera. FRO siedzi cicho? Czyżby nie mieli w tym swojego interesu?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. krzroy #2764515 19 lip 2019 19:04

   Przecież wiadomo, że żadne centrum kultury za ... set milionów nie powstanie bo grzym zbiera kasę na budowę torów dla nowych zielonych glizd. Zburzą budynek w dobrym stanie, zarobi koleś, no i 10_%. Ogłoszą konkurs na projekt (10%), ogłoszą przetarg na budowę którypotem unieważnią bo zą drogie oferty. Na koniec sprzedadzą działkę i zbuduje deweloper bloki mieszkalne. Nic nowego nie wymyśliłem, to schemat znany i stosowany. Przybędzie kasy na zielone gówno.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. kino Kopernik #2764445 | 83.9.*.* 19 lip 2019 15:30

    Będzie tak samo jak po wyburzeniu pięknego kina Kopernik! Pamiętacie ten piękny budynek idealnie dopasowany do wszelkich pokazów muzycznych. Lokalizacja, parking itp idealnie pasowały również do dyskoteki ale...

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. JASNOWIDZ #2764421 | 195.136.*.* 19 lip 2019 15:02

     Chodzi tylko o wyburzenie pod przykrywką szczytnego celu .Cel z góry skazany na nie powodzenie.Kolejna ekipa rządzących klepnie sprzedaż działki develpoerowi rozwiązując problem działki.

     Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     1. fog #2764384 | 83.5.*.* 19 lip 2019 14:02

      FRO nie będzie bronić jako zabytek?

      Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

     Pokaż wszystkie komentarze (34)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages