Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Skradzionym rowerem "full wypas" przyjechał na komendę

2019-07-18 14:38:04 (ost. akt: 2019-07-18 14:09:12)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 46-latkowi z Olsztyna podejrzanemu o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Policjanci zarzucający mu m. in. o kradzież roweru, wezwali go do posterunku. Jak się po chwili okazało, przyjechał na miejsce właśnie tym wcześniej skradzionym jednośladem.

W marcu 2019 roku doszło do kradzieży z włamaniem w jednym z domów jednorodzinnych w Dywitach. Wtedy łupem złodzieja padły m. in. karta płatnicza, zegarki, kluczyki od auta, sprzęt elektroniczny (aparaty fotograficzne, e-papierosy, golarki, alkomat, ładowarki) oraz gotówka. Ponadto sprawca za pomocą zabranych z domu kluczyków ukradł samochód marki Ford Focus, a przy użyciu karty płatniczej pokrzywdzonej zrealizował trzy płatności zbliżeniowe. Straty łącznie wyniosły ok. 22 tysiące złotych.

Policjanci Posterunku Policji w Dywitach szybko ustalili dane osobowe oraz miejsce przebywania podejrzanego. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Olsztyna. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nim przedmioty pochodzące z przestępstwa. Mężczyzna wskazał miejsce pozostawienia skradzionego samochodu osobowego, którym zamierzał wyjechać do Niemiec. Co ciekawe, chciał to zrobić pomimo ciążącego na nim zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Podejrzany 46-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i oczekiwał na rozprawę sądową w tej sprawie. Niestety nie wyciągnął odpowiednich wniosków z okoliczności w jakich się znalazł.

W maju 2019 roku policjanci z Posterunku Policji w Dywitach przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru wartego ponad 2 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że dzień wcześniej rower próbował sprzedać pewien mężczyzna. Zebrane informacje wskazały, że jest to najprawdopodobniej 46-latek, który kilka tygodni wcześniej dokonał kradzieży z włamaniem.

Policjanci wezwali mężczyznę do posterunku. Przyjechał na miejsce w tej samej czapce, w której wcześniej próbował dokonać sprzedaży skradzionego przedmiotu. Początkowo zaprzeczał temu, że ukradł rower. Jednak po chwili rozmowy z funkcjonariuszami i przedstawieniu przez nich faktów dotyczących tej sprawy, przyznał, że ukradł rower. Jakby tego było mało, to przyjechał nim w okolice posterunku i pozostawił go na jednej z przyległych ulic. Jednoślad był przypięty do słupka drogowego, a na nim widniała przyklejona kartka z ofertą sprzedaży. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 46-latek prawdopodobnie dokonał również szeregu innych kradzieży na terenie powiatu.

Mężczyzna na tym etapie postępowania usłyszał już zarzuty m.in. za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Zastosowano wobec niego dwumiesięczny tymczasowy areszt. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Dywit odzyskali mienie o łącznej wartości ok. 22 tysięcy złotych, samochód osobowy oraz rower. Przedmioty wróciły do prawowitych właścicieli.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. makrela #2764880 | 81.190.*.* 20 lip 2019 19:14

  za kreatywność i poczucie dystansu do siebie należy typka odpowiednio wynagrodzić

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ols #2764557 | 89.228.*.* 19 lip 2019 20:46

  Dlonie uciac i wypuscic

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jhb #2764245 | 5.172.*.* 19 lip 2019 08:34

  Mam nadzieję ze kara będzie full wypas z full serwis w więzieniu

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. jaja #2764240 | 188.147.*.* 19 lip 2019 08:21

  46 latek z mózgiem 3 latka! To rower Amstronga !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. wot #2764202 | 83.9.*.* 19 lip 2019 06:55

  Do pudla i koniecznie do roboty!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages