Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Połączenie Partyzantów z Dąbrowszczaków zamiast miniparku? Drogowcy odpowiadają [VIDEO]

2019-07-12 20:04:43 (ost. akt: 2019-07-12 22:19:02)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Na czas przebudowy ul. Partyzantów otwarto skrzyżowanie ul. Dąbrowszczaków z ul. Partyzantów. Teraz w tym miejscu powstaje park, ale czy słusznie?

Podczas przebudowy ul. Partyzantów jednym z tymczasowych rozwiązań wprowadzonych przez wykonawcę inwestycji było otwarcie przejazdu z ul. Dąbrowszczaków w ul. Partyzantów. Po zakończeniu modernizacji ulicy skrzyżowanie zostało jednak zamknięte, a obecnie w tym miejscu powstaje park kieszonkowy, w którym nasadzona zostanie zieleń i zostaną ustawione ławki.

Przejazd był jednak chętnie wykorzystywany przez kierowców, dlatego zapytaliśmy Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie o to, czy w ogóle rozważany jest pomysł pozostawienia otwartego przejazdu lub otwarcia go w najbliższej przyszłości.

— Nie padła taka propozycja — powiedział w rozmowie z nami Michał Koronowski, rzecznik prasowy drogowców. I dodał: — W tym miejscu został zaplanowany park kieszonkowy i w najbliższym czasie nie ma w planach przedłużenia ulicy i łączenia jej z ul. Partyzantów.

A co o tym pomyśle sądzą mieszkańcy? Zdania w tej sprawie są podzielone. Jedni uważają, że to znakomity pomysł, bo każdy dodatkowy przejazd upłynnia ruch. Inni twierdzą z kolei, że to nie ma większego sensu, ponieważ kilkadziesiąt metrów dalej do ul. Partyzantów można dojechać przez ul. Kajki. — Bez sensu ją otwierać skoro 100 metrów dalej można wjechać w ulice Kajki" — mówi pan Krzysztof. I dodaje: — Natomiast ostawiłbym otwarty zjazd z ronda Bema w Kopernika.

Ten, przypomnijmy zostanie otwarty, ale najpóźniej dopiero pod koniec sierpnia. Na razie zostanie zamknięty, ponieważ będą tam prowadzone prace związane z przebudową zjazdu, a także z porządkowaniem parkingu przy starostwie.

Kuch
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (48) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Moze w tym parku; #2762023 | 95.160.*.* 14 lip 2019 13:16

  Postawic fontanne ,mozna by sie w upaly wykapac.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Xyz #2761628 | 37.248.*.* 13 lip 2019 16:13

   Park? Chyba ktoś oszalał nazywając to miejsce o wymiarach 5 m na 5m park im.Na pewno panie i panowie o niewyjsciowych facjatach i szczególnym zapaszku będą mieli gdzie spokojnie i wygodnie się napić i zjeść. Razem ze swoimi kumplami z nowego tzw.centrum przesiadkowego przy Dworcu tworzą wizytówkę tej wioski Olsztyn.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Lisek #2761536 | 37.47.*.* 13 lip 2019 13:06

   Niektórzy to by każdy metr miasta zastawili samochodami, a potem się dziwią, że korki i zniszczone ulice.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. stfu #2761477 | 88.156.*.* 13 lip 2019 11:10

   Zawsze jestem za dodatkową uporządkowaną zielenią w mieście, ale jeśli ten skrawek terenu (już z porządnie ograniczonym skrawkami trawnika) nazywamy parkiem, to nie ma się co dziwić, że u nas w mieście jest tak źle. Olsztyniakom idzie sprzedać wszystko, nawet fragment chodnika i trzy drzewka jako "park".

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Kebiz #2761427 | 88.156.*.* 13 lip 2019 10:11

    Jeszcze się taki nie narodził, który by... (wstawić odpowiedni epitet) dogodził. Przed kilkunastu laty ubolewałem nad zamknięciem wjazdu z Dąbrowszczaków w Partyzantów, ale ... czas robi swoje. Zieleń odgradzająca te jezdnie zapewne pochłonie część spalin więc jestem ZA.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (48)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages