Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Sąd zajmie się sprawą obywatela Indii oskarżonego o podwójne zabójstwo

2019-07-03 14:48:16 (ost. akt: 2019-07-03 14:57:04)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Jacobovi K. podejrzanemu o zabójstwo dwóch osób i usiłowanie zabójstwa trzeciej osoby.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ 24 czerwca skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Jacobovi K. (obywatelowi Indii) oskarżonemu o zabójstwo Haithama E. (obywatela Egiptu) i Venkatesha P. (obywatela Indii) oraz usiłowanie zabójstwa Arunkumara T. (obywatela Indii) w dniu 23 grudnia 2018 r. w jednym z gospodarstw agroturystycznych położonych na terenie gminy Olsztynek. Przy czym prokurator przyjął, że oskarżony w czasie popełnienia tych czynów miał ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do rozpoznania ich znaczenia oraz pokierowania swoim postępowaniem.

Według ustaleń prokuratora Jacob K. pod koniec 2018 r. uzyskał kontakt do agencji pośrednictwa pracy w Warszawie, która zaproponowała mu zatrudnienie w jednej z firm w Olsztynku, wraz z grupą obcokrajowców pochodzących głównie z Indii. Agencja zakwaterowała obcokrajowców w gospodarstwie agroturystycznym w pobliżu Olsztynka. Jacob K. 11 grudnia 2018 r. rozpoczął pracę w Olsztynku. Po zaledwie kilku dniach został jednak zwolniony z pracy, ale mimo to nadal przebywał w miejscu zakwaterowania. Tymczasem pomiędzy Jacobem K. a współlokatorami narastał konflikt, którego powodem miało być m.in. wszczynanie przez niego awantur i kłótni. 22 grudnia Haitham E., pełniący z ramienia warszawskiej agencji pośrednictwa pracy funkcję nieformalnego „brygadzisty”, poinformował agencję o problemach z Jacobem K., po czym otrzymał od jej pracownika polecenie, aby następnego dnia umieścić go w autobusie do Warszawy.

Zobacz także: Tragedia pod Olsztynem. Nie żyją dwie osoby ranione nożem [AKTUALIZACJA] Tragedia pod Olsztynem. Nie żyją dwie osoby ranione nożem [AKTUALIZACJA] Do zdarzenia doszło w niedzielę (23.12) przed godz. 10 na terenie jednego z gospodarstw agroturystycznych w gminie Olsztynek.
23 grudnia około godz. 9 Jacob K. przebywał w pokoju wraz z Haithamem E. oraz Arunkumarem T. i Venkateshim P. Zgodnie z ustaleniami prokuratora pomiędzy Jacobem K. a Haithamem E. doszło do kłótni. W pewnym momencie podejrzany zaatakował Haithama E., uderzając go z dużą siłą nożem w klatkę piersiową i powodując jego śmierć. Następnie Jacob K. co najmniej czterokrotnie uderzył Venkatesha P. nożem, mierząc w klatkę piersiową i powodując również jego zgon. Arunkumar T., widząc przebieg zdarzenia, próbował uciec. Jacob K. zastąpił mu drogę i uderzył go nożem, ale pokrzywdzony skutecznie osłonił się ręką. Arunkumar T. otrzymał jeszcze co najmniej trzy ciosy nożem. Jednak ostatecznie uciekł i znalazł bezpieczne schronienie.

Jacob K. jeszcze w tym samym dniu został zatrzymany, a w kolejnym dniu sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Jacob K. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nick #2757645 | 95.223.*.* 4 lip 2019 23:48

  KARO SMIERCI WROC !!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Edmund #2756971 | 188.125.*.* 3 lip 2019 15:20

  Kiedy w końcu większe ułatwienia dla Rosjan, Białorusinów i innych nacji, z którymi bardziej nam po drodze niż z przedstawicielami dalekich kultur? Czemu sąsiadom robimy takie schody i zniechęcamy papierologią do pracy u nas?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dodo #2756968 | 77.253.*.* 3 lip 2019 15:14

  wpuszczajmy ich dalej... To są ludzie o innej kulturze i wyznający inne wartości. Zabójstwo pod kebabem w Ełku, zabójstwo w Olsztynku + liczne ataki na tle seksualnym w stolicy kraju. To dopiero początek...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dodo #2756967 | 77.253.*.* 3 lip 2019 15:14

   wpuszczajmy ich dalej... To są ludzie o innej kulturze i wyznający inne wartości. Zabójstwo pod kebabem w Ełku, zabójstwo w Olsztynku + liczne ataki na tle seksualnym w stolicy kraju. To dopiero początek...

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages