Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Co dalej z Andergrantem? Są komentarze straży pożarnej i właściciela klubu

2019-07-03 15:54:07 (ost. akt: 2019-07-03 15:47:01)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W rozmowie z nami Sławomir Filipowicz, rzecznik KM PSP w Olsztynie wyjaśnił, co musi się zmienić w lokalu, żeby imprezy mogły się w nim bezpiecznie odbywać.

Zobacz także: Szokująca informacja z Olsztyna. Zamykany jest Nowy Andergrant, kultowy klub koncertowy Kamil Bednarek na koncercie w klubie Andergrant W klubie przy ul. Kołobrzeskiej grały zarówno największe gwiazdy polskiej (i nie tylko) sceny muzycznej, jak i ci, którzy dopiero chcieli zaprezentować...
Tym, co brali pod uwagę strażacy kontrolujący klub, było m.in. przeznaczenie pomieszczeń, liczba osób, które tam przebywają oraz umiejscowienie lokalu. A przypomnijmy, że pomieszczenia klubowe znajdują się w obrębie kondygnacji podziemnej.

— Ostatni raz obiekt kontrolowaliśmy w październiku 2018 roku, w ramach prowadzonych kontroli tego typu obiektów na terenie miasta Olsztyna. Wydano wówczas decyzję, w której wskazaliśmy dwa obowiązki, które właściciel powinien zrealizować, żeby bezpiecznie kontynuować działalność w tym lokalu. Pierwszy z wymogów dotyczył wykonania aktualizacji instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. Ten punkt został zrealizowany i aktualizacja instrukcji pojawiła się w terminie — tłumaczył nam Sławomir Filipowicz, rzecznik olsztyńskich strażaków. — Drugim zadaniem, do którego został zobowiązany właściciel, było oddymienie dróg ewakuacyjnych lokalu, w którym odbywają się koncerty. Na wykonanie tego zadania klub ma czas do końca bieżącego roku.

— Klub nie został zamknięty przez straż pożarną — podkreśla Sławomir Filipowicz, który przypomina, że obowiązek zadbania o bezpieczeństwo lokalu spoczywa na właścicielu budynku, a tym jest — przypomnijmy — spółdzielnia Społem. Jednak dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów powinno nastąpić we współpracy najemcy z wynajmującym. Rzecznik KM PSP w Olsztynie zauważa także, że dostosowanie się do zaleceń straży pożarnej pozwoli na dalsze bezpieczne kontynuowanie działalności sali koncertowej.

We wtorek późnym wieczorem na facebookowym profilu Nowego Andergrantu pojawił się oficjalny komunikat, z którego wynika, że klub nie znika z mapy Olsztyna, ale zmienia się charakter jego działalności. Treść facebookowego posta przytaczamy w całości:

Dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie i słowa otuchy. Cieszymy się że przez tyle lat Nowy Andergrant nie był kolejnym klubem w Olsztynie, a to co robimy uszczęśliwia ludzi.

Od kilkunastu miesięcy zmagamy się z wieloma problemami o których nie chcemy w tym momencie myśleć. Informacja, która pojawiła się dzisiaj w mediach nie do końca przedstawia pełny obraz sytuacji. Nowy Andergrant nie znika z mapy Olsztyna, chociaż miejsce nie będzie już miało dotychczasowego charakteru. Ciągle będziemy pubem, chociaż już nie klubem koncertowym.

Andergrant to nie tylko miejsce, ale również ludzie. Naszą ekipę możecie spotkać na wielu wydarzeniach w regionie. Już w minionym sezonie koncertów klubowych mogliście spotkać nas na wydarzeniach w CEiIK, a nawiązaną współpracę zamierzamy kontynuować. Organizacja imprez artystycznych, to nie tylko nasza praca, ale również pasja, dlatego dołożymy wszystkich sił by napotkane problemy nie zahamowały naszej działalności, choć może nie w tym samym miejscu. Wierzymy, że spotkamy się jeszcze na niejednym koncercie.

Wszystkich, którzy wyczekują na ogłoszone przez nas wydarzenia prosimy o cierpliwość i śledzenie oficjalnych wydarzeń. Dajcie nam trochę czasu, bo musimy znaleźć rozwiązanie, jak Was nie zawieść.

Tymczasem zapraszamy do zwykłego pubu przy Kołobrzeskiej, chociaż z historią nietuzinkową.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. działać #2758090 | 88.199.*.* 6 lip 2019 06:18

  A może wszyscy miłośnicy koncertów w tym klubie skrzyknęliby się w celu zorganizowania zbiórki kasy na cel "ratowania" Andergranta ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Gucio #2758008 | 83.9.*.* 5 lip 2019 21:06

   Panowie strażacy ja by nie patrzył smród pozostanie że to wasza wiana! już się po mieście rozlało!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. janusz #2757560 | 89.228.*.* 4 lip 2019 19:08

   barachlo i tandetaaaaaaaaaaaaaaaa

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. . #2757439 | 88.156.*.* 4 lip 2019 15:07

   Czyli najemca ma w nosie przerabianie czegoś na swój koszt i bił pianę po to by mu wynajmujący dostosował lokal? To te problemy, o których w tym momencie nie chcą myśleć? :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Weryfikator #2757380 | 37.7.*.* 4 lip 2019 12:55

   kiedyś menadżery Andergranda specjalnie nasyłali takie kontrole na konkurencję, przez co wiele klubów muzycznych nie mogło organizować większych koncertów lub po prostu je zamknięto np. Pinezkę na Kortowie cóż karma wraca ;)

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (25)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages