Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Ruszyła fabryka EGGER w Biskupcu

2019-07-03 08:45:17 (ost. akt: 2019-07-03 08:53:35)

Autor zdjęcia: EGGER Biskupiec

Fabryka EGGER w Biskupcu już pracuje. Będą tam produkowane płyty wiórowe na potrzeby przemysłu meblarskiego. Na tę chwilę długo czekali w Biskupcu. Czekała tez branża meblarska.

Fabryka EGGER w Biskupcu zaczęła produkcję płyt wiórowych. Było to możliwe, bo starosta olsztyński wydał zintegrowaną decyzję środowiskową, na którą tak czekali w Biskupcu. A że Warmia i Mazury to jeden z głównych regionów produkujących meble w Polsce, tutaj powstaje co piąty polski mebel, to przedsiębiorcy z regionu odliczali dni do otwarcia fabryki EGGER w Biskupcu.

Fabryka EGGER Biskupiec jest 19 zakładem Grupy EGGER, nowoczesnym pod względem technicznym i ekologicznym, o zdolności produkcyjnej 650.000 metrów sześciennych płyt wiórowych. Koszt inwestycji to 440 mln euro. W fabryce w Biskupcu zatrudnionych jest już ponad 370 osób, a wkrótce będzie ich 400. Ponadto stworzono dodatkowo 600 pośrednich miejsc pracy u dostawców lub usługodawców współpracujących z fabryką.

— Jestem bardzo szczęśliwy, że uruchamiamy teraz zakład EGGER Biskupiec i wraz z kadrą zarządzającą i pracownikami jesteśmy dumni, że możemy stać się ważnym dostawcą dla polskiego przemysłu meblarskiego. Działamy w Polsce już od początku lat 90-tych i z powodzeniem współpracujemy z ponad 150 lokalnymi partnerami — powiedział Michael Egger, współwłaściciel firmy. — Jesteśmy również dumni, że możemy przyczynić się do rozwoju regionu warmińsko-mazurskiego, oferując prawie 1000 miejsc pracy w trakcie budowy i teraz, kiedy fabryka już działa.

Fabryka EGGER Biskupiec została zaplanowana i zbudowana zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej w sprawie BAT, co oznacza wykorzystanie dostępnych technik, które są najlepsze dla zapobiegania lub minimalizowania emisji i negatywnego wpływu na środowisko.

Zakład w Biskupcu posiada ultranowoczesne obiekty oparte na najnowszej dostępnej technologii produkcji i wiedzy o środowisku. Zakład dysponuje liniami produkcyjnymi do produkcji surowych i laminowanych płyt wiórowych, które są obecnie stopniowo uruchamiane. W trakcie pełnej eksploatacji moce produkcyjne wyniosą 650 tys. m sześciennych surowej płyty wiórowej rocznie, z czego duża część będzie pokryta dekoracyjnymi powłokami.
am
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages