Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Czy Olsztyn będzie miał swoją deklarację LGBT+? Piotr Grzymowicz zajmuje stanowisko w tej sprawie

2019-06-27 17:01:58 (ost. akt: 2019-06-27 16:21:41)
Pierwszy Olsztyński Marsz Równości odbył się 15 czerwca

Pierwszy Olsztyński Marsz Równości odbył się 15 czerwca

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Kilka tygodni temu Elżbieta Wirska zapytała prezydenta Olsztyna, czy zamierza wdrożyć w mieście deklarację LGBT+. Radna zasugerowała, że otworzyłoby to "drogę do natarczywej seksualizacji" dzieci. Piotr Grzymowicz odpowiedział już radnej.

Zobacz także: Pierwszy Olsztyński Marsz Równości już za nami! [ZDJĘCIA, VIDEO, AKTUALIZACJA] Pierwszy Olsztyński Marsz Równości już za nami! [ZDJĘCIA, VIDEO, AKTUALIZACJA] Mimo pewnych trudności związanych z trasą przemarszu, dzisiaj w Olsztynie spotkali się ci, którzy chcieli zadeklarować swoje poparcie dla postulatów równych...

Prezydent Olsztyna przygotował odpowiedź na interpelację radnej, która obawiała się, że Piotr Grzymowicz może pójść w ślady Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, który zdecydował się podpisać Warszawską Deklarację LGBT+.

Choć radna nie zawarła takiej sugestii w swojej interpelacji, można przypuszczać, że na jej zainteresowanie tym tematem wpływ miało objęcie przez prezydenta honorowym patronatem pierwszego Olsztyńskiego Marszu Równości.

— (...) dotychczas nie rozważałem przyjęcia takiego zobowiązania. W Urzędzie Miasta nie toczą się żadne prace mające na celu opracowanie wyżej wymienionego dokumentu — napisał prezydent Olsztyna.

Czym jest deklaracja LGBT+?

Deklaracja ma charakter uroczystego, politycznego zobowiązania prezydenta wobec warszawskiej społeczności LGBT+, jest rozpoznaniem obecności i najbardziej palących potrzeb społeczności — czytamy na stronie stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Na mocy dokumentu w Warszawie ma działać np. hostel interwencyjny, w którym schronienia będą mogły szukać osoby LGBT+ wyrzucone z domu lub obawiających się o swoje życie w miejscu zamieszkania. Poza tym w Warszawie ma funkcjonować miejski mechanizm wsparcia dla osób LGBT+ doświadczających zachowań homo- i transfobicznych wraz systemem monitoringu tych zachowań.
Z kolei dzięki programowi „Latarnik” w każdej warszawskiej szkole ma być przynajmniej jedna osoba, której zadaniem będzie interweniowanie i pomoc młodzieży i dzieciom LGBT+ prześladowanym z powodu orientacji lub tożsamości płciowej.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (93) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Od kiedy ten człowiek został PATRONEM #2755379 | 109.241.*.* 30 cze 2019 22:39

  tęczowych to WSTYD I HAŃBA dla Olsztyna. Paszoł won SZCZEŻOZĘBNY

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Emeryt #2755176 | 176.221.*.* 30 cze 2019 11:43

  Jak LGBT się rozpleni to grozi nam spotęgowanie kryzysu demograficznego i w sumie wynarodowienie. W interesie państwa jest popierać tradycyjny model rodziny zamiast zajmować się destrukcją rodzin. Wstyd panie prezydencie. Uleganie głupim modom nikomu na dobre nie wyszło. Narkomani o tym już wiedzą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xxx #2754914 | 5.173.*.* 29 cze 2019 14:05

   nie lgbt tylko sodomici

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. GRZYMOWICZ nie idź tą drogą! #2754701 | 46.166.*.* 28 cze 2019 23:31

   "DOTYCHCZAS nie rozważałem przyjęcia takiego zobowiązania..." Grzymowicz, czy ty w ogóle masz świadomość w co wpakowałeś NAS - Olsztynian i nasze dzieci, popierając marsz LGBTYSTÓW i urzędowo legitymizując to środowisko w mieście? Na całym świecie lobby LGBT działa według takich samych, sprawdzonych i bezwzględnie skutecznych metod, opierając się o konkretne postulaty. Jeśli władza RAZ im ulega, żądania stają się coraz silniejsze! W Kanadzie też zaczęło się od równouprawnienia - teraz np. (przykład sprzed tygodnia) urzędowo odbiera się 6-latków rodzicom, którzy nie wyrażają zgody na terapie hormonalne, trwale "zmieniające" ich płeć. Dziecko nie może kupić alkoholu, ale już może decydować o zmianie swojej płci (sic!). ####### Kamienie milowe środowisk LGBT: #1. Walka o rzekome "równouprawnienie" [Aktualnie w Olsztynie]. #2. Walka o możliwość seksualnej indoktrynacji dzieci (LGBT+ wdł standardów WHO) - "zdobyć umysły dzieci, to zwyciężyć przyszłość". #3. Walka o związki partnerskie. #4. Walka o homomałżeństwa. #4. Walka o homoadopcje dzieci. #5. Walka o tożsamość płciową dzieci - nawet kilkuletnie, zindoktrynowane w przedszkolu dziecko, może przy pomocy pedagogów i psychologów wybrać swoją płeć (rodzice nie mogą mu w tym przeszkodzić). Tylko przypomnę ci konsekwencje takich działań: nawet 11 krotnie wyższy współczynnik samobójstw wśród młodzieży o "zaburzonej orientacji" i to niezależnie od "tolerancji" panującej w kraju badań (czy to lewicowa Szwecja, Kanada czy Węgry) wszędzie te dzieci są nieszczęśliwe. Grzymowicz w imieniu zdecydowanej większości Olsztynian apeluję: Nie bądź naiwny, ZAWRÓĆ Z TEJ DESTRUKCYJNEJ DROGI w którą dałeś się wciągnąć. Twój były wyborca.

   Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. janas #2754585 | 83.5.*.* 28 cze 2019 19:29

    jak prezydent lubi jak ktos sie mu do tylka dobiera?, to trafil w 10.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (93)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages