Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Ulica Partyzantów w Olsztynie końcu się zazieleni, ale czy na długo?

2019-06-23 10:01:11 (ost. akt: 2019-06-21 17:26:37)

Autor zdjęcia: Kuch

Na przebudowywanej ulicy Partyzantów jest coraz więcej zieleni. Drogowcy zasadzili już nowe drzewa. Wcześniej pojawiły się tam również kwiaty.

Przebudowa ulicy Partyzantów miała trwać rok, ale jak wszyscy doskonale wiemy, termin zakończenia prac był kilkukrotnie przekładany. Najpierw z prośbą o wydłużenie robót wystąpił wykonawca, później miasto zleciło Balzoli kilka dodatkowych zadań i znów przesunięto termin zakończenia inwestycji. Jaki jest tego efekt? Zamiast jechać nową drogą najpóźniej po zakończeniu ubiegłorocznych wakacji, to jeździmy nią dopiero od niedawna.

Pocieszający jest jednak fakt, że obecnie naprawdę da się zauważyć to, że prace zmierzają ku końcowi. Co prawda wykonawca nie zrobił do końca jeszcze ścieżek rowerowych i nie wszystkie wyspy dzielące jezdnie są wykończone, ale wzdłuż nowej ulicy sadzona jest już zieleń. Chodzi m.in. o kwiaty, krzewy czy drzewa, które — według zapowiedzi — mają przywrócić ulicy jej alejowy charakter.

Mieszkańcy zaczęli się jednak martwić o to, czy w związku z upałami drzewa i pozostałe rośliny nie uschną. Okazuje się jednak, że nie ma powodów do obaw, ponieważ każde drzewo posadzone wzdłuż ul. Partyzantów ma specjalny system nawadniania.

— Gleba jest tam zbita, co oznacza, że ciężko i mało efektywnie podlewa się tam rośliny, bo mało wody dociera do korzeni. Dlatego zamontowaliśmy tam systemy nawadniania, które doprowadzają wodę bezpośrednio do korzeni drzewa, żeby mogły one rosnąć i rozkwitać — powiedziała w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie.

Dodatkowo wykonawca na zlecenie miasta zrasza wszystkie posadzone wzdłuż ulicy rośliny, szczególnie w upalne dni.

Kuch


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Katia #2752378 | 83.3.*.* 25 cze 2019 09:49

  Czy nikt nie widzi, że ta ulica to kolejny bubel? Dzięki 500 + samochodów coraz więcej a tam jedziesz slalomem pomiędzy wysepkami. Dołóżcie jeszcze świateł jak na Sikorskiego i zadawajcie pytanie - no skąd ten smog. A jak tramwajów nie było to i o smogu nikt nie mówił

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Karol #2751913 | 188.146.*.* 24 cze 2019 14:48

  Jak się z szerokości 11.5m robi cztery pasy jezdni w tym oba skrajne dla autobusów,to musi być ciasno.Można było przynajmniej te autobusowe poszerzyć do 3.5 metra.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Damian #2751808 | 37.47.*.* 24 cze 2019 12:57

  Ratujmy dworzec główny przed wyburzeniem, wyremontujmy i co nieco unowocześnijmy a nie wylewajmy następnej porcji betonu i nie stawiajmy kolejnej koszmarnej galerii handlowej zamiast dworca. Stowarzyszenia walczcie o uratowanie dworca, żeby pod przykrywką dworca nie kwitł handel cały tydzień.walczcie o zachowanie tego dworca, stop inwestorom chcącym zrobić z tego miejsca swój biznes

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ymca #2751781 | 79.190.*.* 24 cze 2019 12:25

   Na Samulowskiego stoi pełno znaków tymczasowego oznakowania. Są poodwracane bo już nie obowiązują, ale chętnych do ich zabrania brak. A wiadomo że w ten sposób zabierają miejsca parkingowe. Czy mieszkańcy mają je usunąć w czynie społecznym ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pytanie ??? #2751653 | 37.8.*.* 24 cze 2019 09:45

   Czy Ratusz i Zarząd Zieleni odtrąbiły już sukces

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (29)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages