Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Rozbudowano Szpital Miejski w Olsztynie. Powstał m.in. nowoczesny blok operacyjny [ZDJĘCIA]

2019-06-18 16:08:03 (ost. akt: 2019-06-18 18:47:45)
Nowy oddział otwarcie

Nowy oddział otwarcie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dobra wiadomość dla pacjentów z Olsztyna i całego regionu. W Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie otwarto rozbudowaną, zmodernizowaną Klinikę Urologii i Onkologii Urologicznej. Jest tu dostępnych 9 sal chorych z 28 łóżkami.

Jak podaje rocznik statystyczny za rok 2018, liczba zgonów z powodu nowotworów osiągnęła w Polsce 110 tysięcy, czyli przekroczyła już liczbę zgonów z powodu chorób serca i układu krążenia. Dlatego potrzebne są nowe, specjalistyczne oddziały onkologiczne, takie jak ten otwarty właśnie w szpitalu miejskim. Projekt „Rozbudowa istniejącego obiektu Szpitala przy ul. Niepodległości 44 w Olsztynie na potrzeby nowego bloku operacyjnego oraz oddziału urologicznego” jako główny cel zakładał podniesienie jakości i skuteczności usług zdrowotnych w priorytetowych dla regionu warmińsko-mazurskiego zakresach dotyczących chorób kardiologicznych i urologicznych.

Dzięki modernizacji powstał nowoczesny blok operacyjny, wyposażony w niezbędny sprzęt. Klinikę Urologii i Onkologii Urologicznej rozbudowano m.in. o nowe pomieszczenia zabiegowe, gabinety diagnostyki obrazowej, gabinety personelu medycznego, pomieszczenia sanitarno-higieniczne czy klimatyzowane sale chorych z łazienkami. W efekcie końcowym w klinice dostępnych jest 9 sal chorych z 28 łóżkami. Uroczyste otwarcie kliniki odbyło się we wtorek.

— Klinika urologii przez ostatnie lata wykonała bardzo dużo innowacyjnych zabiegów. Jesteśmy z niej dumni, dlatego ogromnie się cieszę, że dostali tę przepiękną salę operacyjną, która może być też salą hybrydową, przeznaczoną do wykonywania skomplikowanych zabiegów. Powiększenie oddziału urologii pozwoli nam leczyć o 600 pacjentów więcej. To daje prawie 4 tysiące pacjentów rocznie. To bardzo dobre rozwiązanie dla mieszkańców Warmii i Mazur, które znacząco poprawi ilość oraz jakość wykonywanych usług medycznych. Mam też nadzieję, że szpital miejski będzie się rozwijał dalej — powiedziała Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

— Nasi mieszkańcy, zarówno ci najmłodsi, jak i ci starsi, potrzebują wysokospecjalistycznej opieki medycznej. Żeby taką opiekę móc wykonywać potrzebni są ludzie, specjalistyczne urządzenia, infrastruktura i taki szpital, jakim jest nasz szpital miejski. Przez ostatnich kilkanaście lat pani dyrektor i jej współpracownicy podejmowali ogromny wysiłek, aby ten szpital się unowocześniał, aby rzeczywiście mógł służyć tym wszystkim, którzy potrzebują pomocy — podkreślił Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

— Klinika pozwoli zapewnić lepsze zabezpieczenie zdrowotne naszego regionu. Jestem przekonany, że z powodzeniem uda się znaleźć środki na jej doposażenie. Znakomicie wpisuje się w priorytety regionalnej polityki zdrowotnej naszego województwa, które mówią o zmniejszeniu zachorowalności i umieralności na nowotwory. A mają to zagwarantować wysokospecjalistyczne ośrodki, które zapewniają skuteczne diagnozowanie, leczenie i rehabilitację naszych pacjentów. I takim właśnie miejscem jest szpital miejski — powiedział Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.

— Jest to odpowiedź na potrzeby rosnącej z roku na rok liczby pacjentów, szczególnie tych z chorobami onkologicznymi. Walka o zdrowie i życie pacjentów w nowoczesnej placówce, z wykształconym, zaangażowanym personelem zwiększa szansę na wygraną. W tej chwili dysponujemy trzema nowoczesnymi salami operacyjnymi, bazę łóżkową o podwyższonym standardzie, oraz zmodernizowaną infrastrukturę dla personelu. Wszystkie te działania podnoszą poziom usług medycznych świadczonych przez naszą klinikę oraz zwiększają do nich dostęp. Czekamy z nadzieją na następny rozdział historii naszej placówki — podsumował lek. med. Zbigniew Purpurowicz, koordynator Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej MSZ w Olsztynie.

Milena Siemiątkowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztyński sukces #2749355 | 5.172.*.* 19 cze 2019 09:41

  To dobrze, ze się rozbudowali...tyle chłopów ma raka prostaty :(

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. grzymowicz i Kaliszuk #2749155 | 37.8.*.* 18 cze 2019 18:34

  najwięcej się napracowali zapewne przy tej rozbudowie... Nie wspomnę o czarnym elemencie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pwo #2749152 | 109.241.*.* 18 cze 2019 18:31

  Ksiądz święci miejsce w którym ludzie mogą wyłącznie liczyć na pomoc i wiedzę lekarzy, a nie Boga i modlitwy

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. szał... #2749149 | 37.8.*.* 18 cze 2019 18:28

  a wcześniej ile było łóżek?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. NIedowiarek #2749114 | 88.156.*.* 18 cze 2019 16:52

  Ludzie opamiętajcie się!!!!!!!!!!Na 26 zdjęć co najmniej na połowie są czarni z kropidłami!!!!!!!!!!!!A gdzie ludzie, personel medyczny, pielęgniarki, które będą tam ludziom ratowały życie i naprawiały to co Bóg zepsuł?????? Na fociach sami politycy lub pseudopolitycy i czarni z kropidłami. Ciekawa jestem ile ci od kropidła dorzucili się do tego oddziału lub ile przelali z tacy na sprzęt niezbędny na sali operacyjnej?

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (7)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages