Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Nawałnica przeszła przez Olsztyn [ZDJĘCIA, VIDEO, AKTUALIZACJA)

2019-06-16 08:08:35 (ost. akt: 2019-06-16 14:57:33)
Nocne nawałnice

Nocne nawałnice

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zgodnie z ostrzeżeniami meteorologicznymi, miniona noc stała pod znakiem burz, opadów i podmuchów silnego wiatru. W Olsztynie i powiecie służby ratunkowe miały pełne ręce roboty. Podtopione garaże, piwnice i posesje, konary na drogach, samochody niemogące wyjechać z kałuż czy wreszcie zapadnięta część jezdni, to tylko niektóre ze skutków nocnej ulewy.

Zobacz także: Pożar zabytkowego kościoła. Zawaliła się iglica [VIDEO] Pożar zabytkowego kościoła. Zawaliła się iglica [VIDEO] Dzisiaj (16 czerwca) rano strażacy zostali zaalarmowani o płonącej wieży kościoła pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w miejscowości Frednowy (gm. Iława)....

Zobacz także: Szkoła w Olsztynie odwołuje zajęcia. Powód? Względy bezpieczeństwa Szkoła w Olsztynie odwołuje zajęcia. Powód? Względy bezpieczeństwa W poniedziałek i wtorek w Szkole Podstawowej nr 10 w Olsztynie nie będzie lekcji ani zajęć dodatkowych. I nie jest to wcale wiadomość, z której można się...

To była naprawdę trudna dla strażaków z naszego regionu. Strażacy z KM PSP w Olsztynie odnotowali ponad 100 zdarzeń, w których konieczna była ich pomoc. Do teraz pracują na przykład w Tomaszkowie, gdzie...

-... zostało zalanych 20 posesji. Było to spowodowane gwałtownym wzrostem wody w dwóch stawach - mówi Sławomir Filipowicz, rzecznik olsztyńskich strażaków.


Fot. KM PSP w Olsztynie

Fot. KM PSP w Olsztynie

Fot. KM PSP w Olsztynie


- W Olsztynie interweniowaliśmy też m.in. w areszcie śledczym, w którym zalana została piwnica. Strażacy pomogli uratować tam dokumentację. Byliśmy też w szpitalu miejskim, szpitalu dziecięcym, domu pomocy społecznej oraz w jednym z banków przy ulicy Piłsudskiego - relacjonował Filipowicz.

Interwencji wymagały zarówno budynki mieszkalne, jak i użytkowe, gdzie dochodziło do zalań piwnic czy garaży.
Nocne nawałnice

Niebezpiecznie było też na ulicach. W samym Olsztynie bardzo zalane zostały m.in. al. Piłsudskiego, Wojska Polskiego oraz ulica Lubelska.

Nocne nawałnice

Nocne nawałnice

Nocne nawałnice

Nocne nawałnice

Nocne nawałnice

Z kolei na ulicy Zamenhofa, na wysokości budynku nr 28, zapadła się jezdnia. Droga jest w tym miejscu nieprzejezdna.

Nocne nawałnice


W powiecie natomiast dały się we znaki także spadające konary, które blokowały drogi (było tak m.in. we Frączkach, Jonkowie, Bartągu czy Kosyniu).

IMGW odwołał już ostrzeżenie przed burzami i gradem dla większości naszego województwa, ale do południa obowiązuje ono jeszcze w powitach: ełckim, gołdapskim i oleckim.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (53) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Strażak #2748354 | 83.238.*.* 17 cze 2019 07:30

  Niektóre ze zdjęć są z Tomaszkowa, czy Gazeta Olsztyńska w ogóle wie co tam się wydarzyło? Nurt Łyny przy Tomaszkowskiej powodzi to nędzny strumyk Sytuacja była tak poważna że na miejscu pojawił się Z-ca KM PSP oraz Władze Gminy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Nie czyści się odpływów! #2748336 | 83.9.*.* 17 cze 2019 06:13

  I to jest przyczyna. Za mojego dzieciństwa, ok. 50 lat temu robiono to regularnie. Pamiętam, przyjeżdżał jeden człowiek , czerpakiem wybierał szlam i wywoził taką małą ciężarówką. Powodzi nie było po byle nawałnicy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (28) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ulej #2748303 | 86.29.*.* 16 cze 2019 22:52

  hej ulewa, pienkno sikawico !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mieszkaniec zatorza #2748285 | 37.47.*.* 16 cze 2019 22:09

  Może w końcu ktoś wyremontuje uliczki przy Zamenhofa 24, 26, 28 bo władze miasta nie inwestują w uliczki osiedlowe na zatorzu bo nie mają w tym żadnego interesu no i oczywiście pożal się Boże rada osiedla zatorza, która nic nie potrafi załatwić w ratuszu....

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Izs #2748219 | 5.173.*.* 16 cze 2019 19:04

   A pewnie najwięcej odzywają się ci ,którzy nie głosowali wcale :/dno

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (53)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages