Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Pytanie za tysiąc złotych: kto niszczy olsztyńskie rowery miejskie? [ZDJĘCIA]

2019-06-15 18:59:48 (ost. akt: 2019-06-15 19:28:08)

Autor zdjęcia: Olsztyński Rower Miejski - ORM/ Facebook

Odpowiedzi na to pytanie szukają przedstawiciele firmy, która jest odpowiedzialna za działanie systemu w Olsztynie. Po pomoc zwracają się do mieszkańców miasta, a za wskazówki, dzięki którym uda się odnaleźć wandali, obiecują się odwdzięczyć. W nagrodę można dostać 1000 zł.

Głupota i pomysłowość idą czasem w parze. Przekonać się o tym można, patrząc na zdjęcia przedstawiające zniszczone rowery miejskie. Wandale wymyślają kolejne sposoby dewastowania pojazdów.


Przedstawiciele firmy Roove tak komentują zdjęcie roweru wrzuconego na przystanek autobusowy:

- Jeśli ktoś nie chce korzystać z roweru, nie ma potrzeby jego wypożyczania to swój nadmiar energii może wyładować na siłowni/bieganiu czy rzucając młotem. Jeśli mimo wszystko obok naszych rowerów osiłki nie mogą przejść obojętnie, a nie chcą nimi jeździć, to zapraszamy do współpracy przy nocnej relokacji. Gwarantujemy dużą ilość pracy, możliwość wyżycia się, aktywne spędzenie całej nocy oraz uwolnienie endorfin! - czytamy na profilu facebookowym Olsztyński Rower Miejski - ORM.


Firma podejmuje walkę z wandalami i liczy na wsparcie mieszkańców. Jak obiecuje, nie poprzestanie na zwykłym "dziękuję".

Szukamy osób, które niszczą nasze rowery ORM. Władze ROOVEE S.A wyznaczyły indywidualną nagrodę w wysokości 1000 zł dla każdej osoby która przyczyni się do pomocy w ujęciu sprawcy lub wskaże sprawców. Osoby które posiadają wiedzę na temat zniszczeń lub dysponują nagraniami wideo, zdjęciami z zaistniałych sytuacji prosimy o kontakt pod adresem e-mail: nagroda@orm.bike
Nagroda zostanie przekazana osobie (osobom), które jako pierwsze przekażą informacje wskazujące sprawców lub informacje które przyczynią się do ich ustalenia i po weryfikacji tych informacji przez odpowiednie służby.

Trudno dziwić się firmie, że decyduje się na taki krok. Przypomnijmy, że po Kortowiadzie nurkowie wyłowili jeden z pojazdów z jeziora. Takie nieodpowiedzialne zachowania narażają operatora na duże koszty, a olsztynianom odbierają szansę na sprawne poruszanie się po mieście na rowerach miejskich.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (108) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kasia #2759693 | 188.146.*.* 9 lip 2019 17:14

  To jest tylko i wyłącznie błąd pomysłodawcy ORM. Trefna aplikacja. Powinno być wypożyczanie na dowód osobisty + odstawienie roweru na miejsce. Nawet w bibliotece mają twoje dane osobowe by 'ścignąć" za jej nieoddanie. Nie wyobrażam sobie jakby każdy chciał wypożyczyć auto bez danych osobowych. W innych miastach widać przy rowerach automaty, być może sama aplikacja to za mało.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. luis #2759685 | 188.146.*.* 9 lip 2019 17:01

  Całe miasto w monitoringu. Widać jak piszą mandaty za picie piwa na ławkach, za przejazd na pomarańczowym itp. Mnie namierzyli za brak zapiętych pasów w aucie. A nikt nie namierzy rowerów ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. olo #2752165 | 109.241.*.* 24 cze 2019 21:35

  Puste łby, nic do roboty przez cały dzień a jak wleje w siebie kilka leszków lub innych żubrów za 1,50 to nocami w grupie puszczają im wszelkie hamulce. W mieście tysiące kamer, które nic nie widzą, policji na ulicach zero bo 95% z nich to biurkowcy popijający przed kompami kawkę przez 7 godzin dziennie i zwijających się na chatę o 15:01 a krawężników policzysz na palcach ręki., a zresztą kto by pracował w nocy?! W nocy się śpi a łapać to będziemy w dzień: muchy!!! Nie dziwota, że wszelkiej maści patole mają po zmroku raj na ziemi. A to se rozbije wiatę, a to utopi rower a inny pomaluje świeżo odnowione bloki sprayem na całej długości lub połamie kilkuletnie drzewko.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. jedrula #2749765 | 188.147.*.* 19 cze 2019 21:55

  Wiele komentarzy zostalo wpisanych przez gówniarzy o poziomie tych co rowery niszczą. Ja natomiast zobowiązuję się, bez względu na nagrody tęppić głupowatych niszczycieli. Uparłem się na prymitywnych przygłupów bazgrzących po murach, i teraz dodam do nich niszczycieli fajnej inicjatywy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. No nie #2749093 | 37.8.*.* 18 cze 2019 15:41

  Wszystko wiecie a tego kto rowery niszczy jeszcze nie wiecie . Coś nędznie z tą waszą wiedzą albo jaja sobie robicie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (108)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages