Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Bezpieczne wakacje to jest to

2019-06-13 13:42:44 (ost. akt: 2019-06-13 13:43:49)
W festynach edukacyjnych „Bezpieczne wakacje” wzięło udział dwa tysiące uczniów szkół podstawowych

W festynach edukacyjnych „Bezpieczne wakacje” wzięło udział dwa tysiące uczniów szkół podstawowych

Autor zdjęcia: archiwum starostwa

Już po raz trzeci odbyły się festyny edukacyjne „Bezpieczne wakacje” propagujące mądre i bezpieczne zachowania w czasie sezonu letniego. W imprezach wzięło udział dwa tysiące uczniów i opiekunów klas IV-VI szkół podstawowych.

Od poniedziałku do czwartku na plażach w Rukławkach, Sząbruku, Olsztynku i Zalesiu na młodych mieszkańców powiatu czekali policjanci, strażacy, leśnicy i ratownicy medyczni. A że nie ma lepszego sposobu na naukę jak poprzez zabawę, atrakcji nie brakowało. Pokazy przygotowane przez służby mundurowe i ratunkowe robiły wrażenie.

— Najlepsze było to, jak strażacy wyciągali z wody swojego kolegę, a on nie mógł wejść na łódź. Bałem się, że naprawdę mu się coś stanie, ale chłopaki dali radę — mówi 11-letni Kuba.

— A mnie się podobało, jak policjant pokazywał, co zrobić, gdy się spotka psa i on warczy. Wtedy trzeba się ułożyć w „żółwika”, żeby nie wystawały uszy i buzia była bezpieczna — dodaje 10-letnia Lena.

Specjaliści prezentowali sprzęt policyjny, strażacki i ratowniczy, a podczas pokazów i na stoiskach mówili oraz pokazywali, co robić, żeby zachować bezpieczeństwo między innymi nad wodą. Z kolei leśnicy przy stanowiskach edukacyjnych uczulali na zagrożenia czyhające w lesie, mówili też, jak nie szkodzić przyrodzie. Nabytą wiedzę od razu można było sprawdzić w konkursach z nagrodami.

— Wakacje to najpiękniejszy okres w roku. Warto wykorzystać go na odwiedzenie ciekawych miejsc, udział w imprezach kulturalno-sportowych, a przede wszystkim na wypoczynek. Trzeba jednak pamiętać, że udane wakacje to przede wszystkim wakacje bezpieczne. Dlatego organizujemy festyny edukacyjno-prewencyjne dla dzieci — mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Organizatorami „Bezpiecznych wakacji” byli: Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz oddziały Ochotniczej Straży Pożarnej, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie wraz z nadleśnictwami, a także gminy powiatu olsztyńskiego. Po raz pierwszy w organizację wydarzenia włączył się też Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages