Czwartek, 20 czerwca 2019. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Otwarcie nowej siedziby Art School

2019-06-09 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-11 09:31:12) Artykuł sponsorowany
11 czerwca o godz. 11 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej siedziby Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School przy ulicy Dolnej 16

11 czerwca o godz. 11 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej siedziby Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School przy ulicy Dolnej 16

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Nowoczesny budynek, miejsca wypoczynku, skandynawski minimalizm wnętrz. Już 11 czerwca o godz. 11 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej siedziby Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School przy ulicy Dolnej 16.

– Mamy ogromną satysfakcję, że dysponujemy nowym miejscem, które pozwoli nam na realizację wielu naszych zamierzeń i projektów – ocenia Joanna Kileńska, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School. – Trzeba podkreślić, że aranżacja wnętrz naszej szkoły podkreśla jednocześnie charakter naszej edukacji. Już od wejścia widać naszą otwartość. Jesteśmy otwarci na naszych uczniów, ich rodziców, na innowacje w pracy z nimi.

To szkoła bez barier. Siedziba szkoły podstawowej Art School przy ulicy Dolnej mieści się w nowoczesnym budynku z pracowniami do zajęć praktyczno - technicznych, miejscem relaksu i odpoczynku, gabinetami terapeutycznymi, salami dydaktycznymi o wysokim standardzie, salą gimnastyczną, ogrodzonym terenem rekreacyjno – sportowym oraz własną kuchnią zapewniającą całodzienne wyżywienie.
https://m.wm.pl/2019/06/orig/p6051972-555224.jpg
– Zależy nam również na tym, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo – podkreśla dyrektorka szkoły. – Mamy więc wideodomofon, ogrodzony teren, gdzie uczniowie będą mogli spędzać przerwy i czas po lekcjach. U nas uczniowie czują się bezpiecznie, a rodzice mają pewność, że zapewniamy im dobrą opiekę.


https://m.wm.pl/2019/06/orig/p6051958-555222.jpg


Tutaj każdemu dziecku daje się prawo do wolności, co ma swoje przełożenie również na edukację. Gdy dzieci nie doświadczają lęku łatwiej wydobyć ich potencjał. Potrafią odnaleźć w sobie chęć do własnych poszukiwań. I dlatego chętnie uczestniczą w zajęciach fakultatywnych. Są to szachy, balet, rysunek i malarstwo, zajęcia kółka matematycznego, fotograficznego, literackiego oraz szeroka gama zajęć sportowych: piłki nożnej, gimnastyki akrobatycznej, pływania czy sztuk walki. To jedno miejsce, ale wiele możliwości. Uczniowie mogą uczestniczyć również w zajęciach np. kółka języka angielskiego „Bilet do Cambridge”, zajęciach Akademii Robotyki i Informatyki COODI, programowania i kodowania. Najmłodsi, o artystycznej duszy, mogą uczyć się gry na pianinie, gitarze, flecie, dzwonkach, zapisać się na zajęcia tańca nowoczesnego „I can dance” czy kółka instrumentalno-wokalnego „Tworzymy muzykę”. Proponujemy również zajęcia z przedsiębiorczości, warsztaty psychologiczne oraz poszerzoną ofertę nauki języków obcych.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Art School, jako szkoła o profilu artystyczno-językowym, swoje działania edukacyjne w zakresie sztuki opiera na współpracy z Teatrem Jaracza oraz Państwową Szkołą Muzyczną I i II Stopnia w Olsztynie. To również oficjalni partnerzy szkoły. Nadzór językowy sprawuje British Council.

Z dziećmi pracują specjaliści - osoby przygotowane merytorycznie do opieki nad dziećmi. To profesjonaliści, którzy mają ukończone studia nie tylko w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej czy konkretnego przedmiotu, ale również innych dziedzin. Specjaliści współpracują z nauczycielami nad rozwojem dzieci, również na przykład ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Są to oligofrenopedagodzy, terapeuci integracji sensorycznej, psychologowie, pedagodzy terapii behawioralnej, fizjoterapeuci, terapeuci prowadzący trening umiejętności społecznych, logopedzi czy neurologopedzi. W każdej dziedzinie na dzieci czeka kilku specjalistów.

– W nowej siedzibie uczniowie mają teraz możliwość pełnej edukacji w szkole podstawowej, czyli rozpocząć naukę w pierwszej, a zakończyć w ósmej klasie – dodaje dyrektor - Joanna Kileńska. – Przed laty, w szkole, w której ja się uczyłam, nie mogłam zrozumieć, dlaczego nie można było mieć własnego zdania, nauczyciele zwykle nie mieli też czasu na rozmowy z uczniami. Nie zawsze mieli czas na to, by odpowiadać na zadawane przez nich pytania. W naszej szkole najważniejszy jest dla nas dialog, wzajemna współpraca i wymiana doświadczeń. Chcemy, by nasi absolwenci byli w przyszłości świadomymi dorosłymi, otwartymi na świat i na innych ludzi. By poradzili sobie w dzisiejszej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.
Kajot

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School przy ulicy Dolnej 16 11 czerwca o godz. 11. Wstęp jest wolny. Olsztyńska Grupa Edukacji Dziecięcej EDU jako organ prowadzący szkołę - serdecznie zaprasza.

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages