Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Ratusz szuka chętnych do Zespołu Koordynującego OBO

2019-06-10 18:15:42 (ost. akt: 2019-06-10 18:28:01)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Zbliża się VII edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Aby przeprowadzić postępowanie, w czasie którego wyłonione zostaną projekty ważne dla olsztynian, niezbędny jest Zespół Koordynujący. Urzędnicy zachęcają mieszkańców miasta do włączenia się w jego prace.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę dotyczącą nowej edycji OBO. To pierwszy budżet, który zostanie przeprowadzony zgodnie z nowymi, ustawowymi zapisami. Teraz nadszedł czas na kolejne kroki w drodze do realizacji przedsięwzięcia.

- Zespół dokonuje oceny formalnej projektów zgłoszonych do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego - wyjaśnia dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna, Aneta Szpaderska. - To m.in. konieczność sprawdzenia, czy projekt został zgłoszony w terminie, czy jego zakres dotyczy zadań własnych gminy albo poprawność wypełnienia wszystkich pól formularza wniosku.

W skład Zespołu Koordynującego wchodzi po trzech: przedstawicieli prezydenta, mieszkańców Olsztyna niebędących radnymi miejskimi lub osiedlowymi, a także pracownikami Urzędu Miasta (wybranych w drodze losowania spośród nieograniczonej liczby zgłoszonych kandydatów i kandydatek), radnych Rady Miasta Olsztyna, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli rad osiedlowych.

Zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatur do Zespołu Koordynującego VII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zgłoszenia prosimy przesłać od poniedziałku (10 czerwca) za pomocą formularza na stronie olsztyn.eu lub obo.olsztyn.eu do 17 czerwca 2019 r. do godz. 12:00. Losowanie kandydatów odbędzie się 17 czerwca 2019 r. o godzinie 15:00 w Urzędzie Miasta Olsztyna.

Źródło: olsztyn.eu/ red.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A ci co byli zawsze? #2745292 | 77.255.*.* 11 cze 2019 12:17

  A ci co byli zawsze i dawali tym co byli im blisko to nie mają szans?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages