środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Przyszli medycy będą trafiali do szpitala w Biskupcu

2019-05-30 14:33:03 (ost. akt: 2019-05-30 14:34:50)

Autor zdjęcia: archiwum starostwa

Trwają właśnie negocjacje w sprawie przyszłych praktyk zawodowych studentów olsztyńskiego Collegium Medicum w Szpitalu Powiatowym w Biskupcu.

Na taki pomysł współpracy wpadł starosta olsztyński Andrzej Abako. Jak się okazuje, skorzystać może nie tylko szpital, ale też uczelnia. — Nasz szpital w Biskupcu jest dobrze wyposażony, posiada bardzo dobrą kadrę, ale jednocześnie chciałby się otworzyć na studentów kierunków lekarskiego i pielęgniarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prowadzę rozmowy na ten temat z profesorem Wojciechem Maksymowiczem, który widzi sens w takiej formie działania oraz korzyść dla przyszłych lekarzy i pielęgniarek, a przede wszystkim pacjentów. Dyrektor szpitala Marek Pietras też jest otwarty na współpracę — mówi starosta Andrzej Abako.

Szpital w Biskupcu od lat klasyfikuje się w tzw. Złotej Setce najlepszych szpitali w kraju. Placówka ciągle się rozwija, ostatnio wprowadziła e-usługi ułatwiające kadrze medycznej leczenie, a samym pacjentom zdobywanie informacji na temat swojego stanu zdrowia. Dzięki decyzjom radnych powiatu olsztyńskiego w szpitalu trwa budowa bloku operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralnej Sterylizatorni. Wartość inwestycji to 23 miliony złotych.

MM

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages