środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Znamy najlepszych sportowców powiatu

2019-05-24 16:44:25 (ost. akt: 2019-05-24 16:50:52)

Autor zdjęcia: Starostwo powiatowe

Podczas V Gali Sportu Powiatu Olsztyńskiego, która odbyła się 24 maja w olsztyńskim starostwie, zostali uhonorowani zawodnicy, trenerzy oraz działacze, którzy w 2018 roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe i szkoleniowe. Łącznie wyróżnienia otrzymało 38 osób.

Gospodarz uroczystości, starosta olsztyński Andrzej Abako, podziękował sportowcom za piękne reprezentowanie powiatu. – Gdy w dzieciństwie rozpoczyna się przygodę ze sportem, przypomina ona zabawę. Potem przeradza się w ciężką pracę, okupioną wyrzeczeniami, a czasem pewnie chwilami zniechęcenia. Ale w pewnym momencie przygoda przeradza się w pasję. A pasja, to coś, czego potrzebuje każdy z nas, by móc się realizować. To, że dziś znaleźliście się na Gali Sportu oznacza, że tę pasję już odkryliście i macie na swoim koncie wspaniałe sukcesy. Dziękuję trenerom motywującym podopiecznych i rodzicom wspierającym swoje dzieci. Dziękuję działaczom, którzy robią, co się da, by sport w powiecie miał się dobrze. Najgoręcej zaś Wam, drodzy sportowcy, bo to Wy wyjeżdżając na zawody w inne rejony Polski i zagranicę, jesteście najlepszą reklamą i promocją Powiatu Olsztyńskiego – mówił starosta.

Tytuł "trenera roku powiatu olsztyńskiego" otrzymał Piotr Gaj, szkoleniowiec Klubu Sportowego „Tęcza” Kruzy przy Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno – Wychowawczym w Kruzach. Jest trenerem i wychowawcą uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, wychował wielu medalistów i medalistek Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, jest trenerem międzynarodowym AIBA. Wzruszającym akcentem było wręczenie trenerowi przez podopiecznych z Kruz czerwonych róż. Łzy zalśniły w wielu oczach.

Powiat docenił także wyróżniającego się działacza sportowego. Tytuł "zasłużony dla sportu" otrzymał Wojciech Suchowiecki, prezes Klubu Sportowego NIEMANIEMOGĘ z Dywit, szkolącego zawodników w biegach. Wyróżniony jest przedsiębiorcą, społecznikiem, fundraiserem i sportowcem, dba o kontakty ze sponsorami i mediami, działalność na rzecz Klubu prowadzi charytatywnie.

Tytuł "sportowca roku powiatu olsztyńskiego" otrzymało 4 zawodników. Starosta wręczył im czeki pieniężne, statuetki i pamiątkowe książki. Oto laureaci:
— W kategorii dzieci do lat 13: Aniela Kozłowska (UKS Hajduczek; dyscyplina sportowa: szermierka)
— W kategorii młodzież w wieku 14-18 lat: Igor Włodarczyk (Klub Berkut Arrachion Olsztyn; dyscyplina sportowa: MMA Mieszane Sztuki Walki)
— W kategorii OPEN powyżej 18 r.ż.: Małgorzat Jasińska (Movistar Team; dyscyplina sportowa: kolarstwo szosowe)
— W kategorii osób niepełnosprawnych: Ewa Cychowska (UKS Tempo 25 Olsztyn; dyscyplina sportowa: tenis stołowy).

V Gala Sportu Powiatu Olsztyńskiego zakończyła się wspólnymi zdjęciami oraz tortem, który przy dźwiękach muzyki został wprowadzony na salę sesyjną. Nie brakowało rozmów i gratulacji ze strony gości. Wśród nich znaleźli się m.in. posłanki na Sejm RP Anna Wasilewska i Iwona Arent, wicemarszałek województwa Jolanta Piotrowska, wójt gminy Purda Teresa Chrostowska, burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski, burmistrz Barczewa Andrzej Maciejewski, wójt gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz, zastępca burmistrza Biskupca Katarzyna Nowakowska, a także radni powiatu olsztyńskiego, w tym przewodnicząca Komisji Oświaty i Sportu, która dokonywała wyboru najlepszych zawodników, Krystyna Szter.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages