Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Amerykańska ekipa zaprezentuje smaki Olsztyna

2019-05-08 15:16:48 (ost. akt: 2019-05-08 15:26:26)

Autor zdjęcia: arch. GO

Ekipa „Flavor of Poland” („Smak Polski”) już w maju odwiedzi Olsztyn. Program odkrywa tajemnice polskiej kuchni, zarówno tej bogatej historycznie, pełnej wyjątkowych tradycji, jak i tej nowoczesnej.

„Flavor of Poland” („Smak Polski”) to 13. odcinkowy serial typu culinary travel, który po raz pierwszy w historii Amerykańskiej Telewizji Publicznej (American Public Television) zaprezentuje Amerykanom Polskę, jakiej dotychczas nie znali. Jej piękno, tradycje, zabytki, historię i nowoczesność i oczywiście pełną gamę unikalnych smaków.

W podróż po Polsce zabierze amerykańskiego widza prowadząca program – Aleksandra August, amerykańska aktorka polskiego pochodzenia.

W każdym odcinku odwiedza inny region Polski, opowiada o jego historii, dziedzictwie, zabytkach, kulturze i wyjątkowości tego miejsca. Odkrywa tajemnice polskiej kuchni, zarówno tej bogatej historycznie, pełnej wyjątkowych tradycji, jak i tej nowoczesnej, dzieląc się nimi z Amerykanami.

Potrawy charakterystyczne dla poznawanych miejsc oraz produkty regionalne staną się dla niej punktem wyjścia do odtworzenia danego przepisu we własnej kuchni.

Seria pojawi się na antenie APT jesienią 2019 roku i przez najbliższe 3 lata prezentowana będzie w blisko 350 stacjach APT na terenie całych Stanów Zjednoczonych, do których dostęp ma 300 milionów Amerykanów! Ekipa odwiedzi Olsztyn w dniach 25-26 maja.

źródło: UM Olsztyna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. von nogaj #2729004 | 31.6.*.* 9 maj 2019 10:39

  Przecież u nas w Olsztynie nie ma regionalnych potraw.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages