Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Rusza proces mężczyzny, który groził prezydentowi Olsztyna

2019-05-07 07:10:00 (ost. akt: 2019-05-06 14:22:10)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziś (7 maja) rusza proces Sergiusza P., oskarżonego o posiadanie narkotyków i grożenie w internecie prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Głośna sprawa gróźb w internecie wobec prezydenta Olsztyna znalazła swój finał w sądzie. Dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Olsztynie zaczyna się proces 24-letniego Sergiusza P., który groził w sieci Piotrowi Grzymowiczowi, a w czasie zatrzymania policja znalazła przy nim narkotyki.

Do zatrzymania Sergiusza P. doszło po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, kiedy policja zaczęła baczniej przyglądać się groźbom kierowanym wobec samorządowców w Polsce. Piotr Grzymowicz złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Prokuratura postawiła Sergiuszowi P. dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy posiadania znacznej ilości narkotyków, około 400 gramów marihuany. A drugi, że 14 stycznia w internecie nawoływał publicznie do popełnienia zbrodni zabójstwa, jednocześnie grożąc prezydentowi Grzymowiczowi pozbawieniem życia i zdrowia. Groźby wzbudziły w pokrzywdzonym uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione.

— Sergiusz P. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw, ale twierdzi, że nie nawoływał do zabójstwa, pozbawienia życia prezydenta Grzymowicza, chciał usunąć swój komentarz — informował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Za publiczne nawoływanie do zabójstwa grozi mu do 3 lat więzienia, a za posiadanie znacznej ilości narkotyków do 10 lat więzienia.

Prze sądem Sergiusz P. będzie odpowiadał z wolnej stopy. Wprawdzie był tymczasowo aresztowany, ale 23 kwietnia sąd zamienił mu areszt na dozór policyjny. Oskarżony ma też zakaz opuszczania kraju.

am

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dobre #2727793 | 46.186.*.* 7 maj 2019 12:15

  Dobre sobie, za nawoływanie do zabójstwa do 3 lat a za narkotyki do 10 lat. Czy to jest normalny kraj? (pytanie retoryczne)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bryza #2727644 | 88.220.*.* 7 maj 2019 08:14

  Ten facet (oprócz) kary więzienia w zawieszeniu powinien dostać jak największą grzywnę. Wyrok powinien być nauczką dla innych osób.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages