Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

Samobójstwo w Olsztynie. Nie żyje były olsztyński radny [AKTUALIZACJA]

2019-04-25 08:23:32 (ost. akt: 2019-04-25 17:11:03)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W czwartek (25 kwietnia) wczesnym rankiem kierowca dostawczego samochodu dokonał makabrycznego odkrycia. W zaparkowanym na poboczu renault zauważył nieżyjącego mężczyznę. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że restaurator Jan Tandyrak zginął od postrzału.

Gdy kierowca dostawczaka chciał zaparkować swój pojazd niedaleko kliniki weterynaryjnej w Kortowie, zauważył zaparkowanego kadjara, a w nim pochylonego mężczyznę. Kiedy zbliżył się, by upewnić się, czy nie potrzebuje on pomocy, zorientował się, że mężczyzna siedzący w renault nie żyje.

Na miejsce została wezwana policja.

— Świadek poinformował służby o prawdopodobnie nieżyjącym mężczyźnie znajdującym się w aucie — relacjonuje Rafał Prokopczyk z KMP w Olsztynie. — Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili tę informację.


Jak przekazał nam rzecznik olsztyńskich policjantów, na miejscu pod nadzorem prokuratora pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki.— Prowadzone są oględziny pojazdu, a zwłoki zostaną zabezpieczone do sekcji — powiedział nam Rafał Prokopczyk. — Prokurator na tę chwilę wyklucza udział osób trzecich.

Jak podkreślił rzecznik KMP w Olsztynie, jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach śledztwa.


AKTUALIZACJA:

Jak udało nam się ustalić były olsztyński radny i biznesmen, zmarł na skutek postrzału. Na miejscu znaleziono prawo jazdy i list pożegnalny. — List został sporządzony komputerowo, ale został podpisany własnoręcznie — mówi Agnieszka Ignaczewska, zastępca Prokuratora Rejonowego Olsztyn Północ. — Wstępne ustalenia wskazują na duże prawdopodobieństwo samobójstwa, ale nie wykluczamy pozostałych wersji.

Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Zostali powołani biegli, będą trwały dalsze czynności. Po oględzinach ciało zostało zabrane do prosektorium, gdzie ma zostać przeprowadzona sekcja.

— Na razie wstępne ustalenia potwierdziły ranę postrzałową — dodaje prokurator Ignaczewska. — Będziemy czekać na opinię biegłego. W samochodzie znaleziono też broń. Była to broń myśliwska kulowa, biegły z balistyki będzie badał, czy z niej został oddany strzał.

Jan Tandyrak był myśliwym i miał pozwolenie na broń. W miejscu, gdzie stał samochód byłego przewodniczącego nie ma kamer, ale policja zabezpieczyła zapisy z monitoringu,. Na ich podstawie będzie można ustalić, kiedy kierowca wjechał do Kortowa.


Jan Tandyrak miał 55 lat. Ukończył studia wyższe na kierunku rybactwo śródlądowe. Był politykiem Platformy Obywatelskiej, której przewodził w
Zobacz także: "Wciąż nie mogę w to uwierzyć". Mieszkańcy Olsztyna zszokowani po śmierci Jana Tandyraka "Wciąż nie mogę w to uwierzyć". Mieszkańcy Olsztyna zszokowani po śmierci Jana Tandyraka Wiadomość o śmieci Jana Tandyraka, byłego przewodniczącego rady miasta poruszyła polityków, radnych. Spadła nagle, niespodziewanie.
olsztyńskich strukturach od 2009 do 2016 roku, olsztyńskim radnym i restauratorem. To właśnie przez prowadzony biznes stracił mandat radnego. Wojewoda Marian Podziewski zobowiązał latem 2008 roku olsztyńską Radę Miasta do wygaszenia politykowi mandatu. Jego zdaniem radny prowadził działalność gospodarczą na majątku gminy. Chodziło konkretnie o ogródek piwny restauracji, której był współwłaścicielem. Radni, głosami PO nie zgodzili się na to. Wtedy wojewoda warmińsko-mazurski wygasił mandat, a radny odwołał się do sądu. Wojewódzki Sąd Administracyjny podtrzymał decyzję wojewody. Wtedy radny złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. 15 lipca 2009 roku sąd uznał, że decyzja wojewody była słuszna, a Jan Tandyrak stracił mandat radnego. Jan Tandyrak ponownie został radnym w 2010 oraz 2014 roku.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (53) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kasia #2727594 | 5.173.*.* 6 maj 2019 23:46

  Na zawsze w pamięci .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mg #2723276 | 46.170.*.* 26 kwi 2019 13:36

  Wieczny odpoczynek racz dać Jemu Panie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zxc #2722796 | 195.136.*.* 25 kwi 2019 16:45

  Jeszcze wczoraj dodał 3 przepisy kulinarne na swojej stronie maltaodkuchni.pl - dziwnie to wszystko wygląda.

  Ocena komentarza: warty uwagi (33) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ech #2722754 | 37.47.*.* 25 kwi 2019 16:02

  Jakie samobójstwo? Pismak amator bawi się w detektywa. Bo chce więcej zarobić.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. miał pozwolenie #2722748 | 37.8.*.* 25 kwi 2019 15:55

  na broń?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (53)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages