Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Światowej klasy produkt z Olsztyna [ZDJĘCIA]

2019-04-18 14:00:00 (ost. akt: 2019-04-18 14:27:41)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Fabryka opon Michelin w Olsztynie należy do światowej czołówki. Teraz stworzyła wyjątkowy produkt. — Testowałem tę oponę i mam bardzo fajne odczucia — powiedział na olsztyńskiej premierze Krzysztof Hołowczyc.

Opona przyszłości, jaką jest bez wątpienia Michelin Pilot Sport 4 SUV, powstała dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu pracowników fabryki. Olsztyński zakład dzięki inwestycjom produkuje obecnie najnowocześniejsze opony na świecie. Grupa Michelin od początku obecności w Olsztynie zainwestowała w rozwój fabryki opon około miliarda euro.

Dzięki temu lokalnie możemy tworzyć produkty z najwyższej półki pod względem technologicznym.

— W Olsztynie powstaje nie tylko Michelin Pilot 4 SUV, ale też formy i kordy potrzebne do jej produkcji. Prace nad nową opona trwały od 2017 roku — powiedział Bartosz Dodo, odpowiedzialny za wdrożenie opony do produkcji. — Opona nie powstałaby, gdyby nie zaangażowanie wszystkich naszych wydziałów produkcyjnych. Dzięki temu możemy produkować produkt najwyższej jakości w ilości ponad 350 tys. sztuk rocznie.

Wczoraj (17 kwietnia) odbyła się olsztyńska premiera nowej opony Michelin Pilot Sport 4 SUV. Spotkanie było okazją do zaprezentowania tego wyjątkowego produktu, jak i docenienia pracowników Michelin.
W wydarzeniu wziął udział znany kierowca ze stolicy Warmii i Mazur, a jednocześnie topowy polski rajdowiec Krzysztof Hołowczyc, który miał już okazję testować nową oponę francuskiej firmy. W fabryce spotkał się z pracownikami odpowiedzialnymi za produkcję nowej opony.

http://m.wm.pl/2019/04/orig/img-6165-544593.jpg

— Niedawno w Lizbonie miałem okazję przetestować tę innowacyjną oponę. Wiem, jakiej jakości można spodziewać się po produktach Michelin, ale największym zaskoczeniem był komfort jazdy na oponie o bardzo sportowym charakterze — powiedział podczas spotkania Krzysztof Hołowczyc. — To, co przeżyłem, testując tę oponę, to bardzo fajne odczucia, dające gwarancję, że trzyma się świetnie drogi. Wprowadzenie sportowych elementów do opony komercyjnej to jest wielka sztuka. To jest właśnie wasza praca i odpowiedzialność. To jest to niezwykłe uczucie, że dzięki tej fabryce możemy czuć dumę, jako mieszkańcy Olsztyna, że mamy taki zakład produkujący takie rzeczy, właśnie tutaj — dodał Hołowczyc.

Podczas premiery nie zabrakło również pytań pracowników fabryki do zaproszonego gościa o plany na najbliższa przyszłość zawodową, sportową i prywatną. Kierowca powiedział, że ma plan, by wrócić do ścigania się. Była również okazja do wspólnych zdjęć i bezpośrednich rozmów.


http://m.wm.pl/2019/04/orig/img-6491-544595.jpg

Michelin wprowadza na rynek nową oponę do SUV-ów, która jest produkowana w Olsztynie. Jest ona dedykowana samochodom SUV klasy premium i to w nich sprawdza się najlepiej. Mimo że jest to nowość na rynku motoryzacyjnym, już Pilot Sport 4 SUV zyskała uznanie w oczach ekspertów i magazynów branżowych, bo gwarantuje osiągi od nowości, aż po kres zużycia.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii opona – poza komfortem – zapewnia wyjątkową przyczepność i bezpieczeństwo hamowania na nawierzchniach mokrych i suchych. Opona nie tylko doskonale sprawuje się w trakcie jazdy, ale też – co jest ważne dla miłośników motoryzacji – świetnie się prezentuje.

AC

http://m.wm.pl/2019/04/orig/img-6180-544594.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages