środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

W Olsztynie powstanie kemping z prawdziwego zdarzenia?

2019-04-18 07:12:48 (ost. akt: 2019-04-17 13:25:31)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Urząd Miasta Olsztyna po raz kolejny ogłosił przetarg na dzierżawę terenu o powierzchni 5 hektarów nad jeziorem Ukiel, położonej przy ul. Sielskiej. Miałby tam powstać nowoczesny kemping z prawdziwego zdarzenia, jakiego jeszcze w Olsztynie nie było.

Dzierżawa dotyczy działki przeznaczonej pod usługi turystyczne i mogłaby obowiązywać przez okres 20 lat. Powstałby tam kemping z możliwością świadczenia usług rekreacyjno–sportowych i prowadzenia gastronomii.

Cena wywoławcza miesięcznego czynszu dzierżawnego wynosi 2 500,00 zł.

Zgodnie z ustaleniami „Zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego otoczenia jeziora Ukiel w Olsztynie — rejon Dajtki”, w planie zagospodarowania terenu należy zabezpieczyć minimum programowe kempingu.

Oznacza to, że dzierżawca musiałby zapewnić co najmniej 60 pokoi gościnnych w formie domków kempingowych wolnostojących lub szeregowych, 30 stanowisk dla wozów kempingowych, pole namiotowe oraz budynki zaplecza kempingu, takie jak sklep spożywczy, ochrona, świetlica, umywalnie, natryski, sauna, toalety, pralnia, kuchnia turystyczna, miejsce na odpady oraz chodniki.

Obiekty miałyby się znajdować w odległości minimum 70 m od linii brzegowej jeziora. Plan zagospodarowania obejmuje także parking na co najmniej 60 miejsc postojowych.

W ubiegłym roku, tuż po zakończeniu imprezy Olsztyn Green Festival, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz pisał na swoim fanpage'u na Facebooku: — Przy okazji festiwalu wyszła jeszcze jedna, istotna potrzeba. Otóż brakuje nam campingu, czy chociaż dobrze zlokalizowanego pola namiotowego. Jest to bardzo istotne zwłaszcza dla odwiedzających Olsztyn młodych ludzi, także z powodów ekonomicznych.

Przetarg odbędzie się 17 maja 2019 roku. Zwycięzca powinien rozpocząć inwestycję w ciągu roku od podpisania umowy dzierżawy oraz zakończyć ją w ciągu 3 lat od podpisania umowy. W przypadku nie wywiązania się z tego obowiązku umowa dzierżawy ulegnie rozwiązaniu, a poniesione nakłady nie będą podlegały zwrotowi.

Przypominamy, że Miasto już kilkukrotnie próbowało znaleźć dzierżawcę tego terenu, lecz do tej pory poszukiwania nie przyniosły skutku.

— Teren pod camping jest przy Słonecznej Polanie, ale nie ma szczęścia do inwestorów. A szkoda, bo i miejsce piękne, i Olsztyn coraz atrakcyjniejszy — pisał na swoim fanpage'u prezydent Olsztyna.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (36) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. maciey33 #2719315 | 89.228.*.* 19 kwi 2019 05:39

  Fakt, brakuje takiego miejsca w Olsztynie, ale wymagania całkiem spore i kosztowne, a sezon trwa pełne 3 miesiące, gdzie trzeba zarobić na cały rok. Sam koszt dzierżawy to 30tys rocznie a gdzie jeszcze utrzymanie kadry i obiektu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. allensteiner #2719220 | 37.8.*.* 18 kwi 2019 20:29

  Był prawdziwy camping, ale komunistyczny, więc trzeba było zlikwidować. Podobnie z dworcem. Ratusz na szczęście niemiecki...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Szwed #2719209 | 37.47.*.* 18 kwi 2019 20:16

  Plac na campery z prądem ogrodzone zywoplotami. Zwykły plac na namioty, Sanitariaty, Kuchnia TYLE W TEMACIE nic więcej

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Złomiarz #2719156 | 5.172.*.* 18 kwi 2019 18:39

  Może niech miasto wybuduje camping - będzie wyglądał tak : wylana betonowa płyta pod namioty i campery, nastawiane świecących pał, jedna budka z żarciem i dwa toitoi-e. Czas realizacji bliżej nie określony koszty również. A na koniec nagroda dla Grzymowicza za doskonały pomysł i realizację

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Grzymowicz nie rozumie że tu jest potrzebne #2719054 | 37.8.*.* 18 kwi 2019 14:48

  pole namiotowe z miejscami na kampery! Qurła co tu zrozumieć? Doktor po UWueMie tego nie rozumie? Po co te wymagania z domkami? Celowe działanie szkodzące inwestycji. Kropka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (36)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages