Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Pracownicy MPK w Olsztynie chcą podwyżek. Jest spór. Czy będzie strajk?

2019-04-09 17:01:59 (ost. akt: 2019-04-09 17:27:44)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Trwają negocjacje między zarządem MPK i związkami zawodowymi. Pracownicy spółki domagają się podwyżek w wysokości 4 zł za przepracowaną godzinę. Prezes proponuje im maksymalnie złotówkę.

Cezary Stankiewicz, rzecznik MPK w Olsztynie, przyznał, że w tej chwili spółka może zaproponować pracownikom wyłącznie 1/4 kwoty żądanej przez nich podwyżki.

- Nie doszło jeszcze do podpisania protokołu rozbieżności, negocjacje trwają - mówił nam rzecznik MPK. - Wszystko jest bardzo dynamiczne.

Czy grozi nam kolejny strajk w Olsztynie? Cezary Stankiewicz zapewnia, że do tego daleka droga.

- Najpierw musiałby zostać podpisany protokół rozbieżności, a później powołany zostałby mediator wyznaczony przez ministerstwo. To on negocjowałby ustalenia między związkami a pracodawcą. Jeśli i to nie przyniosłoby efektów, pracownicy MPK mogliby przeprowadzić strajk ostrzegawczy, który potrwać może maksymalnie dwie godziny - tłumaczy rzecznik MPK. I przypomina, że regularny strajk mógłby się odbyć dopiero po przeprowadzeniu referendum.

W imieniu pracowników negocjacje z władzami MPK prowadzą przedstawiciele trzech związków zawodowych: NSZZ Solidarność, Związku Zawodowego Kierowców i Związku Zawodowego Techników Komunikacji Miejskiej.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (158) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. spy #2717466 | 83.9.*.* 15 kwi 2019 22:24

  Najbardziej pożądanym artykułem w firmie jest papier toaletowy i stoperan! Rodacy pomożecie?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. taki tam #2714582 | 88.156.*.* 11 kwi 2019 11:24

  Kierowcy osobówek przed otrzymaniem prawa jazdy powinni z instruktorem zrobić kilka kółek po miescie takim autobusem , albo i nawet traktorem Wtedy by może zobaczyli jak to wygląda z perspektywy innego uczestnika ruchu. Być może był szacunek i zrozumienie. Koniec z trąbieniem, zajeżdżaniem drogi i wymuszaniem innych ustępstw. Taki młody a potem się z młodego robi taki stary snob, który nie widzi że są inne pojazdy które potrzebuja innego zachowania na drodze i należy im to ułatwiać. ten w osobowym bmw nie wie jak jsię jeżdzi w pojeździe o większych gabarytach. myśli ,że jest królem . A zcęsto jest małym zwykkłym kmiotkiem o wąskim choryzoncie. Milion km przejechanych w takiej osobówce nie zawsze uczy szacunku i pokory na drodze

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. były drajwer #2714518 | 88.156.*.* 11 kwi 2019 10:15

   MPK byłot zorganizowaną firmą pracowałem w wielu. Tam panowały zasady. Niesprawnego autobusu nikt nie wypuści w trasę Jestem pełen podziwu dla dobrze zorganizowanego zaplecza. Kierowcy natomiast maja niezwykle tresująca pracę. Za wszystko sa karani przez zarząd dróg. minuta po czasie kara. pół minuty przed czasem kara . Ludzie osobówek jeżdża niestety jak debile, Najmniejsze przyhamowanie kończy się znowu obrażaniem przez pasażerów, . itp Pracowałem w MPK i w innych firmach transportowych . Tam panuje dyscyplina, Chociaż to się dla wielu nie podobało. A za transport publiczny odpowiada prezio budowniczy . Pamiętacie takie coś jak KDD to był wynalazek naszego prezydenta robić konkurencję dla spółki miejskiej. Az nie mogę tego zrozumieć. bu połowa autobusów co dziennie nie wyjeżdżała w trasę ,a ich linie alarmowo musiało obsługiwać własnie MPK .Te ,które wyjechały były zagrożeniem, Skończyło się plajtą. W biedniejzych miastach pracownicy w takich firmach mają wyższe zarobki . Mam wrażenie ,że to włodarz miasta walczy z miejską firma . Na siłę próbuje się ją nie rozwijać a marginalizować i dławić. Pomocy miasto swojej firmie nie udziela.. Powody są nie jasne. Tramwaje okazały się źródłem korków i strat a on dalej z uporem maniaka to miasto niszczy . Gdyby były godne pieniądze to bym dalej tam pracował. niestety sam sentyment nie wystarczy. niech nie zabierają głosu osoby co nie maja pojęcia o transporcie publicznym i nie obrażają zwykłych pracowników. Problem tkwi niestety w ratuszu,

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Ochroniaż niepełnosprawny. #2714394 | 88.156.*.* 11 kwi 2019 06:57

    Mam pytanie czy my jako ochrona niepełnosprawnych też dostaniemy podwyżkę. Ponieważ niektórzy z naszych pracują po 24 godziny , to nie ważne ze po 24 śpią ale są na obiekcje.Czy nam tez się należy.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. SKROMNA #2714381 | 37.47.*.* 11 kwi 2019 00:36

     No!!!! Już widzieliśmy, posmialismy się

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (158)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages