Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

W Olsztynie powstanie nowy posterunek policji

2019-04-08 15:58:47 (ost. akt: 2019-04-09 09:08:26)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Projekt budowy nowego posterunku policji został poparty konsultacjami społecznymi, w których mieszkańcy trzech olsztyńskich osiedli – Pieczewa, Nagórek i Osiedla Generałów, wyraźnie wskazali, że potrzebują policji bliżej siebie.

Całe olsztyńskie Jaroty, na których mieszka ponad 65 tysięcy mieszkańców, na chwilę obecną nie ma w pobliżu policjantów. Najbliższy posterunek policji znajduje się przy ul. Barcza, natomiast komenda miejska znajduje się przy ul. Partyzantów.

— Żeby cokolwiek załatwić, mieszkańcy muszą opuścić swoje osiedle. Jeżeli ktoś wzywa patrol, to ten patrol najczęściej dojeżdża z centrum miasta. A jeżeli powstanie posterunek policji, to w przyszłości policjanci będą bliżej mieszkańców i będą mogli sprawniej reagować na ich potrzeby — powiedział nam Rafał Prokopczyk, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. — Jest to bardzo duża część miasta, jeśli chodzi o cały Olsztyn pod względem liczby ludności, co świadczy o tym, że policja musi być tam bardziej aktywna. Musi być bliżej i działać szybciej.

Zanim jednak powstanie nowy posterunek, potrzeba jeszcze sporo czasu.

— Działka jest już wyznaczona przez Urząd Miasta w Olsztynie i od lipca tak naprawdę ruszy procedura zmierzająca do tego, żeby ten posterunek powstał. W chwili obecnej czekamy na przekształcenie działki. W lipcu ma być rozpisany plan zagospodarowania przestrzennego, umożliwiający budowę posterunku na tamtym terenie — mówi Rafał Prokopczyk. I dodaje: — Jest nadzieja, że posterunek powstanie już w przyszłym roku.

Dlaczego ul. Witosa? Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa i wygody mieszkańców. Znajdują się tam główne węzły komunikacyjne. Jest tam między innymi ostatni przystanek tramwajowy, dojeżdżają tam autobusy komunikacji miejskiej, więc osoby niezmotoryzowane będą mogły się tam bez problemu dostać. — Odtwarzamy posterunki i ten będzie kolejny. Oczywiście każda budowa jest z myślą o mieszkańcach — przekonuje oficer prasowy KMP Olsztyn.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (30) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. miwszkaniec Jarot #2732280 | 88.156.*.* 14 maj 2019 17:51

  Lokalizacja dobra trzeba osuszyć stawek bo kaczki się broczą i tam jest dużo miejsca ale to musi być komisariat czynny cała dobę tak jak jest np. we Wrocławiu czy Gdańsku. Już tak nie płaczcie że potrzeba ludzi do obsadzenia. Dawniej dzielnicowy chodził piesza albo miał służbowy WSK 125 a dzisiaj jak nie ma samochodu to nie pójdzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokolenie X #2713420 | 5.173.*.* 9 kwi 2019 20:02

  Ciężko to zauważyć że jest to przede wszystkim z inicjatywy rządzących? Teraz czerwone talatajstwo pierwsze wypnie pierś że to my ,bo my słuchamy mieszkańców itp. Itd.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Rejon 19 dzielnicowych Policji #2712874 | 37.8.*.* 9 kwi 2019 11:43

  kiedyś Zatorze/Wojska Polskiego miało dzielnicowego na Dąbrowszczaków. A patrzę teraz na stronę i co widzę? Otóż dzielnicowy jest nad j. Krzywym! to teraz zapie#$%^ć trzeba parę kilometrów a nie 1 kilometr... Przypomnę że ten geniusz z KMP stworzył tam sztucznie komisariat/posterunek żeby ludziom było lepiej. A jak jest panie Zabuski? oto link do strony http://olsztyn.policja.gov.pl/o02/dzieln icowy/olsztyn/httpolsztynpolicjahttp/rej on-3/10887,Rejon-19.html

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. niech komendant zabuski powie #2712857 | 37.8.*.* 9 kwi 2019 11:36

  skąd weźmie policjantów do obsadzania tych komisariatów? Jak coś nowego powstaje to trzeba to wyposażyć i obsadzić ludźmi. W takim razie trzeba komuś zabrać ludzi...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. gragra #2712791 | 83.5.*.* 9 kwi 2019 10:19

  A na całe ZATORZE nul

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (30)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages