Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Kiedy zastrajkuje polski system oświaty?

2019-04-04 12:09:58 (ost. akt: 2019-04-04 12:35:59)

Polska szkoła uczy wkuwania na pamięć. Powinna uczyć krytycznego i kreatywnego myślenia. I umiejętności selekcji informacji.

W USA uczy się dzieci radzenia sobie samemu w życiu. szkoły skandynawskie uczą współdziałania w grupie. Czego uczy polska szkoła? Ani jednego, ani drugiego.

Amerykańskie dzieci pewnie nie wiedzą co to takiego jest Warszawa. Ba, pewnie nawet nie wiedza, że istniej taki kraj jak Polska. Polskie dziecko obudzone w środku nocy na pewno odpowie na pytanie jaki jest najwyższy szczyt Australii i jakie kraj przoduje w wydobyciu węgla na świecie. Tego też na pewno wiedzą ich amerykańscy rówieśnicy. Pewnie Johny, w odróżnieniu od Jasia, polegnie też na ułamkach.

Ale to amerykańskie dzieci w szkole dowiedzą się jak to dobrze mieć własną firmę i dlaczego trzeba brać udział w wyborach.

Strajk będzie lub nie. Niestety nasz skostniały system oświatowy i tak pozostanie. Bo tak naprawdę nikomu nie zależy na tym, aby go zmienić.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. taka prawda #2710681 | 89.228.*.* 6 kwi 2019 19:06

  ten strajk jest świetnym przykładem na to, gdzie nauczyciele mają uczniów

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ST #2710277 | 89.228.*.* 6 kwi 2019 07:43

  Nie mam żalu do tych co myślą, że pracujemy 18h w tygodniu i na tym koniec. Doliczcie do tych 18h pozostałe obowiązki. To tak 80% z nich: Przygotowanie się do lekcji Wypełnianie dzienników wieczorami po nocach Zakładanie dziennika Usprawiedliwienia nieobecności Odpowiedzi na to co było zadane Kontakty z rodzicami Wpisywanie wyjść i wycieczek Wpisywanie ocen cząstkowych, opisowych Dostosowania Opinie Orzecze nia Wypisywanie świadectw Uwagi, pochwały, kary statutowe Odpisywanie na maile Organizowanie wyjść, wycieczek, kin, teatrów, transportu na nie Tworzenie i sprawdzanie kartkówek, testów, sprawdzianów Tworzenie fiszek i kart pracy Szkolenia (z własnej kieszeni nieraz tylko dofinansowane przez szkołę w wysokości 40%) Rady pedagogiczne Zebrania Egzaminy Pozyskiwanie funduszy dla szkoły Pozyskiwanie projektów Organizowanie uroczystości szkolnych, apeli, imprez, dyskotek Sprawy wychowawcze Klasyfikacja uczniów Sprawy bieżące – niejednokrotnie informuje się o tym nas po godzinie 23 abyśmy rano mogli już na to reagować Tworzenie okolicznościowych ozdób do sal lekcyjnych i na korytarz – a okoliczności jest wiele, kilka w każdym miesiącu Organizowanie występów dzieci, Prowadzenie kół zainteresowań (godziny pracy bez wynagrodzenia!) Dokumentacja tworzona w zatrważającej liczbie po 3 razy to samo IPETy Dostosowania Karty pomocy Psychologiczno-pedagogicznej Statystyki Tabele Zestawienia Plany rozwoju Plany wychowawcze Plany naprawcze Plany wynikowe Karty wyjść i wycieczek z podliczeniami kosztów i planem wycieczki co do godziny Podziękowania Tworzenie dyplomów Robienie awansu zawodowego Preorientacja zawodowa uczniów Dokumentacja związana z zebraniami Różne inne elaboraty Mówić, że nauczyciel pracuje 18h to tak jakby mówić, że strażak pracuje tylko wtedy kiedy gasi pożar. Każda pierdoła zajmuje przynajmniej godzinę. Pomyślcie, kiedy chcecie coś załatwić, niby małą sprawę, a czasu schodzi nieadekwatnie dużo. Do tego ciągle sprawy wychowawcze bo Jaś przeklina, Staś pobił się z kolegą, Romek wyzwał matkę drugiego kolegi, Franek uciekł że szkoly itp. Itd. Każda rozmowa z wychowankiem to minimum 20 minut. Kiedy ja to robię? Codziennie, po kilka razy. Dziękuję za uwagę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. pijany rycho #2709752 | 83.21.*.* 5 kwi 2019 09:22

   Każdemu nauczycielowi który zastrajkuje dać 3 miesieczne wypowiedzenie,żeby poszukał w tym czasie lepiej płatnej pracy

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. na 500+ jest, na asystentki NBP jest, na kosc #2709727 | 193.46.*.* 5 kwi 2019 08:51

   na 500+ jest, na asystentki NBP jest, na kosciółek jest, na 13 emeryture jest, na premie dla PiSi orków jest bo im się nalezało...... a dla nauczycieli....hahahah

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Uczeń #2709602 | 5.173.*.* 4 kwi 2019 23:31

   dla mnie mogą strajkować będę miał więcej wolnego, im też pewnie na tym zależy bo przecież codziennie pracują, wyrabiają po 20 godzin tygodniowo!!!, to muszą i godnie zarobić......................

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (15)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages