Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Zdolna młodzież ze wsparciem

2019-04-04 10:41:45 (ost. akt: 2019-04-05 12:49:14)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

We wtorek 2 kwietnia w Stowarzyszeniu Arka dzieci z Olsztyna otrzymały stypendia. Dzięki temu będą mogły uczestniczyć w zajęciach dodatkowych i rozwijać swoje zainteresowania.

– Wspieramy uzdolnione osoby, o niskich dochodach w rodzinie, ale również zaangażowane społecznie – tłumaczy Bartłomiej Głuszak, przewodniczący rady Fundacji „Żółty Szalik”. – Stypendia Funduszu „W głowie się mieści” wynoszą około 80 – 150 złotych miesięcznie, w zależności od zaangażowania.

Stypendia to wynik współpracy Fundacji „Żółty Szalik”, Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa oraz Stowarzyszenia Arka.

- To pierwsze tego rodzaju stypendium, które wspólnie zrealizowaliśmy z Fundacją „Żółty Szalik” – informuje Tomasz Sztachelski ze Stowarzyszenia Arka. - Chcielibyśmy, by w przyszłości trafiło do większej liczby dzieci. Z jednej strony pomoże utrzymać zdolnej młodzieży poziom, ale z drugiej stypendium ma też inne dzieci zmotywować do poprawy wyników w nauce. Ma też zachęcać do działalności społecznej, oczywiście na miarę możliwości każdego stypendysty.

Pieniądze trafiają do dzieci i młodzieży z Olsztyna oraz powiatu braniewskiego, w trudnej sytuacji materialnej. Program jest innowacyjny, gdyż wspiera zarówno uczniów uzdolnionych, jak i tych, którzy mają problemy z nauką, pod warunkiem, że w pomoc uczniom zaangażuje się również szkoła. Stypendia trafiają do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i policealnych.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages