Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Trzecie olsztyńskie targi pracy

2019-04-03 12:45:45 (ost. akt: 2019-04-03 12:56:46)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie oraz Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego i Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie zapraszają 11 kwietnia br. na ''III Olsztyńskie Targi Pracy”.

""III Olsztyńskie Targi Pracy” odbędą się 11 kwietnia w godzinach 10°°- 13°° w sali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, ul. Żołnierska 15. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął: Prezydent Olsztyna.

Wydarzenie zorganizowane w ubiegłym roku spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba wystawców oraz odwiedzających, która wyniosła około dwóch tysięcy uczestników. Sukces, jaki odnieśliśmy w 2018r. nie byłby możliwy, gdyby nie lokalni pracodawcy, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy oraz wsparcie władz lokalnych i mediów.

Głównymi adresatami trzeciej edycji Olsztyńskich Targów Pracy są przede wszystkim młodzi ludzie, którzy już niedługo będą podejmować ważne decyzje edukacyjno- zawodowe, absolwenci, studenci, oraz osoby bezrobotne i poszukujące pracy z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy również nauczycieli, wychowawców, doradców zawodowych oraz rodziców. Targi mają na celu m.in.: przygotowanie młodzieży do aktywnego wejścia na rynek pracy, pomocy w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, zaprezentowanie aktualnych ofert pracy, ułatwienie nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, podniesienie poziomu aktywności edukacyjnej i zawodowej młodzieży, osób bezrobotnych i poszukujących pracy, promocję usług i instrumentów rynku pracy itp. Odwiedzający Targi Pracy będą mieli możliwość zapoznania się z: krajowymi i zagranicznymi ofertami zatrudnienia w między innymi w: przemyśle, produkcji, handlu, opiece, służbach mundurowych itp.
W wydarzeniu weźmie udział 45 wystawców /w tym: pracodawcy, agencje zatrudnienia, służby mundurowe, urzędy pracy, OHP itp.

Oprócz możliwości nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, osoby zainteresowane będą mogły również skorzystać z konsultacji ze specjalistami rynku pracy Publicznych Służb Zatrudnienia i Ochotniczych Hufców Pracy m.in. nt. oferowanych form wsparcia oraz kursów i szkoleń i projektów rynku pracy. Specjaliści m.in. podpowiedzą jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, sprawdzą dokumenty aplikacyjne itp. Równolegle będą się odbywać zajęcia grupowe z zakresu poradnictwa zawodowego prowadzone przez doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Olsztynie oraz Miejskiego Urzędu Pracy w Olsztynie i Urzędu Pracy Powiatu Olsztyńskiego oraz interaktywny warsztat z pracodawcami.Patronat medialny nad Targami objęli: TVP3 Olsztyn, Telewizja Olsztyn, Radio Olsztyn oraz Gazeta Olsztyńska.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages