Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Najlepsi hodowcy bydła mlecznego w powiecie

2019-03-27 11:06:48 (ost. akt: 2019-03-27 11:14:59)

Autor zdjęcia: powiat-olsztynski.pl/n

Najlepsi hodowcy bydła w powiecie olsztyńskim to: Ewa i Wojciech Jończyk (Garzewko), Włodzimierz Pontus (Prejłowo), Teodor Kukliński (Przykop), Paweł Policht (Nowa Wieś) i Zdzisław Korowaj (Świątki).

Po raz ósmy hodowcy bydła mlecznego i producenci mleka z regionu spotkali się, by podsumować wyniki oceny wartości hodowlanej krów za rok ubiegły. Wśród gości znaleźli się m.in. były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, prezydent PFHBiPM Leszek Hądzlik, a także członek Zarządu Powiatu w Olsztynie Jacek Szydło, który złożył gratulacje wyróżniającym się hodowcom z powiatu olsztyńskiego.

Wśród hodowców najlepsze wyniki osiągnęli: Ewa i Wojciech Jończyk (Garzewko), Włodzimierz Pontus (Prejłowo), Teodor Kukliński (Przykop), Paweł Policht (Nowa Wieś) i Zdzisław Korowaj (Świątki). Listy gratulacyjne oraz upominki wręczył im Jacek Szydło, przedstawiciel Zarządu Powiatu.

– Zdajemy sobie sprawę, że hodowla bydła mlecznego jest bardzo trudna ze względu na dużą wrażliwość w żywieniu, każda zmiana może skutkować zmniejszeniem ilości produkcji mleka. Dlatego też gratuluję Państwu świetnych wyników i życzę, byście mieli czas również dla siebie i na odpoczynek – mówił Jacek Szydło.

Podczas spotkania ośmiu hodowców z regionu otrzymało Złote Odznaki Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Wśród nich znalazł się Paweł Policht z Nowej Wsi w gminie Purda. Nie zabrakło także pucharów, statuetek i certyfikatów za wysokie wyniki oraz działalność społeczną.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hodowca #2705147 | 88.199.*.* 27 mar 2019 20:48

    szkoda że nie opisaliście wszystkich wyników z całego województwa ,,mleczne laury to spotkanie hodowców z całego województwa nie tylko powiatu olsztyńskiego

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages