Piątek, 6 grudnia 2019. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Kolejna szansa na rewitalizację olsztyńskich podwórek

2019-03-12 14:33:10 (ost. akt: 2019-03-12 15:00:57)

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

Trwa trzecia edycja akcji "Podwórka z Natury" związanej z rewitalizacją olsztyńskich podwórek. Do tej pory metamorfozę w naszym mieście przeszło sześć miejsc.

Do najważniejszych celów realizowanego w Olsztynie programu "Podwórka z Natury" należą: aktywizacja lokalnych społeczności, zbliżenie do siebie sąsiadów oraz poprawa wizerunku najbliższego otoczenia.

Pod koniec lutego odbyło się pierwsze spotkanie uczestników tegorocznego programu, podczas którego mieli okazję szczegółowo zapoznać się z zasadami przedsięwzięcia oraz z planem działań w kolejnych miesiącach.

Teraz czas na przygotowanie zmian, jakie przejdą podwórka.

Zobacz także: Wiemy, które miejsca w Olsztynie zmienią swoje oblicze. Są wyniki konkursu "Podwórka z natury"! Wiemy, które miejsca w Olsztynie zmienią swoje oblicze. Są wyniki konkursu "Podwórka z natury"! Program "Podwórka z natury" to szansa na zdobycie funduszy na odmianę swojego sąsiedztwa. Bo podwórko, wzorem sytuacji znanej z dawniejszych czasów, ma...
Zobacz także: Tak wyglądają olsztyńskie "Podwórka z natury" [video] Tak wyglądają olsztyńskie "Podwórka z natury" [video] Rok temu trzy grupy sąsiedzkie przecierały szlak w pilotażowej odsłonie programu "Podwórka z natury". Dziś możemy podziwiać efekty ich prac.
— Zaczynamy pracę nad stworzeniem koncepcji zagospodarowania podwórek — mówi Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. — Z pewnością inspirujące będzie spotkanie ze studentami architektury krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego.

Pierwsze spotkania odbędą się 12 i 13 marca – najpierw w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Jagiellońskiej 8 dla przedstawicieli grup sąsiedzkich z ul. Żeromskiego/Sienkiewicz oraz Puszkina/Małeckiego, natomiast później, w siedzibie ZNP przy ul. Dąbrowszczaków 15, dla grupy Dąbrowszczaków/Mazurska.

Łącznie takich spotkań będzie dziewięć – po trzy dla każdej z grup.

Organizacją wspierającą mieszkańców w działaniach ponownie jest Towarzystwo Miłośników Olsztyna.

Źródło: UM Olsztyna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. SM #2696956 | 31.0.*.* 13 mar 2019 14:44

  Tu nie chodzi o stwardnienie rozsiane. Kiedy wreszcie dojdzie do rewitalizacji patologicznych objawów w spółdzielniach mieszkaniowych?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Stomil SEbiX #2696353 | 37.47.*.* 12 mar 2019 15:05

  SUPER %

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages